Mobil Kasım 11, 2021 17:56

Meta ve Microsoft Büyük İş Birliği ile Uygulamalarını Birleştirecek!

İş platformuna yenilik katmak isteyen Meta ve Microsoft, büyük iş birliği ile Teams ve Meta Workplace'i entegre edecek. İşte detayları.
Meta ve Microsoft Büyük İş Birliği ile Uygulamalarını Birleştirecek!

Microsoft, Microsoft Teams’i Zuckerberg’in Workplace platformuna entegre etmek için daha önce Facebook olarak bilinen Meta ile ortaklık kuracak.

Microsoft Teams’in Workplace’e entegrasyonu, Teams veya Workplace kullanan çalışanların, uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan toplantılarını gerçek zamanlı olarak görüntülemesine, yorumlamasına ve tepki vermesine olanak tanıyacak.

Microsoft ayrıca, kullanıcılarının Teams içindeki bir uygulama aracılığıyla Workplace içeriğine erişmesini sağlayacak bir kısmı da ekleyecek. Uygulama, isteğe bağlı olarak Teams gezinme çubuğuna sabitlenebilir ve Workplace içeriğinin bir ana sayfasını da içerecek.

Ayrıca Teams’te yönetici olan kişiler, Workplace uygulamasında bir içeriği sergilemek için önemli olarak da işaretleyebilecek.

Microsoft 365 İş Birliği Başkanı Jeff Teper ise şu açıklamalarda bulundu: “Öğrendiğim bir şey, gezegende tek bir iletişim aracı olmayacak” diyor. “İnsanlar bir dizi araç seçecek, bu yüzden bütünleşmelerini ve birlikte çalışabilmelerini sağlamak sorumlu satıcılar olarak bize düşüyor.”

Bu yeni Meta ve Microsoft Teams entegrasyonu şu anda iki şirket arasındaki büyük bir ortaklığın en yenisi. Workplace, şu anda SharePoint, OneDrive ve Microsoft’un 365 Paketine zaten entegre olabiliyor ancak bu yeni gelişme ile işler daha da büyüdü.

Pandemi döneminde online iletişim sektörü çok ileri boyuta geçti ve yeni gelişmeler sürekli devam ediyor. Yeni gelişmeler için de takipte kalınız.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.