Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 10, 2021 19:53

Tesla Hisseleri, Elon Musk’ın Satış Anketi Sonrasında Çakıldı!

Elon Musk'ın Twitter üzerinde hisse satışı "yapmalı mıyım?" sorusu üzerine piyasa açıldığında Tesla hisseleri çakıldı. İşte gelişmeler.
Tesla Hisseleri, Elon Musk’ın Satış Anketi Sonrasında Çakıldı!

Tesla Inc, olumsuz gelişmelerin ortasında Eylül 2020’den bu yana en büyük arka arkaya olan satışında yaklaşık 199 milyar dolar değer kaybetti. Elon Musk’ın hafta sonu takipçilerine elektrikli araç şirketindeki hissesinin %10’unu satıp satmayacağını soran Twitter anketinin ardından ve kardeşi Kimbal’ın sandıktan hemen önce bazı hisselerini sattığı haberinin ardından olumsuz manşetler medyada yükseldi ve Tesla hisseleri çok büyük düşüşe uğradı.

Tesla Hisseleri Neredeyse %12’lik Düşüşe Uğradı!

Düşüşten önce hisseleri 1.235$’dan işlem görüyordu ve zirveye oturmuştu. Ancak bu olumsuz gelişmelerden sonra hisseler 1.023$’a gerileyerek %12’lik düşüşe uğradı.

Elon Musk’ın hisselerini satmayı istemesinin arkasındaki nedende ABD’deki milyarderleri etkileyen yeni vergi düzenlemesi. Elon Musk önümüzdeki zamanlarda 15 milyar dolardan fazla tutan vergi faturası ödeyecek. Bu sebepten dolayı hisselerini satmak istediği düşünülüyor.

Tesla Bitcoin

Son düşüşe rağmen, Tesla bu yıl hâlâ %45 arttı ve Ekim sonunda ulaştığı kilit seviye olan 1 trilyon doların üzerinde piyasa değerine ulaştı. Bu büyük yükseliş Hertz Global Holding Inc’in filosu için Tesla otomobilleri için büyük bir sipariş vermesinin ardından geldi. Ayrıca şirket üçüncü çeyrekte güzel sonuçlar ve yüksek teslimat rakamları bildirmişti. Böylece hisseleri de ralliye girmişti.

Şu an da Tesla’nın hisseleri yaklaşık 1.023$’dan işlem görüyor. Elon Musk ve şirketi hakkında yeni gelişmeler için takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.