Microsoft Kasım 10, 2021 17:53

Microsoft Surface SE Laptop Tanıtıldı, Hem de Öğrencilere Özel!

Şirketin öğrenciler için özellikle geliştirdiği Microsoft Surface SE Laptop, Windows 11 SE işletim sistemi ile sunuldu. İşte özellikleri.
Microsoft Surface SE Laptop Tanıtıldı, Hem de Öğrencilere Özel!

Şirketin ürünleri şu anda küçük çocuklara verilemeyecek kadar pahalı ve görünüşe göre, yeni cihaz lansmanıyla bu faktörü göz önünde bulundurmuş. Ortaokul ve lise öğrencileri için mükemmel olabilecek Microsoft Surface Laptop SE, Windows 11 SE ile birlikte piyasaya sürüldü. Gelin bilgisayarın özelliklerine göz atalım.

Microsoft Surface SE Laptop ve Windows 11 SE Detayları

Laptopun özelliklerine gelmeden önce Windows 11 SE’den biraz bahsedelim. Microsoft, Windows 11 SE’nin öğretmen ve okul BT yöneticilerinden geri bildirim alındıktan sonra tasarlandığını söylüyor. Bu yeni SE işletim sistemi, eğitimcilerin ve öğrencilerin Windows 11’den en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için tasarlandı.

Microsoft Office uygulamaları, yeni işletim sisteminin bir parçası olarak hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak kullanılabilir.

Microsoft Surface SE

Bu işletim sistemi ayrıca web tabanlı öğrenme uygulamalarına sahip olacak ve şirket gelecekte üçüncü taraf uygulama desteğini de artıracak.

Microsoft Surface Laptop ise öğrenciler ve genel eğitim ihtiyaçları için tasarlandı. 11.8 inç ekrana, 720 HD kameraya ve stereo hoparlöre sahip. Pil ömrü de yaklaşık 16 saat. Donanım kısmında ise çift çekirdekli Intel Celeron işlemcisi mevcut. Cihazda 4 GB RAM ve 64GB eMMC depolama da mevcut. Bağlantı noktalarında ise USB Type-A ve Type-C girişleri bulunuyor.

Fiyatı ise ABD, İngiltere ve Kanada üzerinde 249$’dan satışa sunuldu. Bu cihazın ülkemiz pazarına girmeyeceği de biliniyor.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.