Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 10, 2021 12:55

iPhone Yerine Android Kullanın! Biz Demiyoruz! Apple Diyor!

Apple'ın CEO'su Tim Cook ilginç bir açıklama yaptı. CEO App Store dışından uygulama indirmek isteyenlere iPhone yerine Android kullanın dedi.
iPhone Yerine Android Kullanın! Biz Demiyoruz! Apple Diyor!

Apple’ın CEO’su Tim Cook bugün, App Store’da artan ilgi ve kullanıcıların iPhone’a uygulamaları nasıl indirip yükledikleri arasında özellikle ilginç olan bir açıklama yaptı. Tim Cook, dışarıdan (App Store’dan değil) uygulama indirmek isteyen kullanıcıların bir Android cihaz satın almayı düşünmeleri gerektiğini söyledi. iPhone’un maksimum güvenlik ve gizliliğe dayandığını savundu. APK. kurmak isteyen iPhone alsın kardeşim tarzındaki bu açıklamanın Epic Games ile olan hukuki süreçte gelmesi de ilginç oldu.

iPhone App Store sayesinde güvenli

Herkesi şok eden bu duyuru The New York Times’daki DealBook Zirvesi’nde yapıldı. Tim Cook, şu anda kullanıcıların güvenli ve güvenli bir platform (iOS) veya dışarıdan (Android) uygulama indirmeye izin veren bir ekosistem arasında bir seçim yapma şansı olduğunu kaydetti. Tim Cook, uygulamaları harici olarak indirme ve yükleme yeteneğini hava yastığı veya emniyet kemeri olmadan satılan bir arabaya benzetti. CEO Bunun “çok riskli” olacağını vurguladı.

Apple’ın CEO’su; “Bence bugün insanlar bu seçeneğe sahipler Andrew, eğer dışarıdan uygulamalar indirmek istersen, bir Android akıllı telefon satın alabilirsin. Bu seçenek, operatörün mağazasına gittiğinizde kullanılabilir. Bu sizin için önemliyse, bir Android telefon satın almalısınız. Bizim bakış açımıza göre, bu sanki bir otomobil üreticisiymişim ve araca hava yastığı ve emniyet kemeri takmamasını söylemişim gibi olur. Bugün, otomobil üreticisi böyle bir şey yapmayı asla düşünmemişti. Bu çok riskli. Bu nedenle, maksimum güvenlik ve gizlilik sağlamasaydı iPhone’lar olmazdı.” ifadelerini kullandı.

Apple’ın yaptığı bu açıklama aslında Android’i yerden yere vuruyor. Güvenlik ve gizlilik konusunda rakipsiz olan Apple, her seferinde rakibini bu noktadan vuruyor. Android’in de çok şükür güvenlik ve gizlilik için Apple gibi önlem almaya hiç niyeti yok. Bu böyle devam ederse Android cephesi güvenlik konusunda daha çok goller yer.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.