WhatsApp Kasım 7, 2021 16:50

WhatsApp Web Kullanmak için Telefon İhtiyacı Sonunda Ortadan Kalkıyor

WhatsApp Web platformunu telefonun internete bağlı olmadan kullanabilme özelliği uzun zamandır bekleniyordu ve beklenen gelişme gerçekleşti.
WhatsApp Web Kullanmak için Telefon İhtiyacı Sonunda Ortadan Kalkıyor

Şirket, birkaç aydır kullanıcıların hesaplarını bilgisayar gibi cihazlara bağlayıp telefonları internete bağlı olmadan ve bu ikincil cihazlar üzerinde çevrimiçi mesaj alıp göndermeye olanak tanıyan bir özelliği test ediyor. Özellikle WhatsApp Web için bu yeni özellik çok işe yarıyordu. Bu özellik her telefonda yoktu ancak şirket beklenen gelişmeyi paylaştı.

WhatsApp Son Güncellemesi ile Bu Özellik Çoğu iOS ve Android Telefona Geliyor!

Şirket, yayınladığı WhatsApp’ın en son güncellemesi ile telefonlarımız internete bağlı olmadan WhatsApp Web üzerinde mesajlaşmayı tüm iOS ve Android WhatsApp kullanıcılarına sunuyor.

Bu özelliği kullanabilmek için “Beta” olarak etiketlenen özelliği etkinleştirmeniz gerekiyor. Etkinleştirildiğinde, yeni bir cihaza bağlanmadan önce tüm cihazlardan bağlantınız kaldırılır. Yaptığınızda artık telefonunuz internete bağlı olmadan Web üzerinde mesaj alıp gönderebileceksiniz.

Bağlı cihazlarınız ile ana akıllı telefonunuz çevrimdışı olduktan 14 güne kadar mesaj alıp gönderebilirsiniz. Bu özellik, akıllı telefonunuzu geçici olarak kaybettiğiniz ve WhatsApp aracılığıyla insanlarla iletişim halinde kalmanız gereken bir durumdaysanız veya akıllı telefonunuzun pili bittiğinde bağlı bir bilgisayarın yakınındaysanız yararlı olabilir.

WhatsApp’ın bu yeni özelliği şu anlık aynı anda dörde kadar cihazı destekliyor ve daha fazlası ilerleyen güncellemelerde veya beta sürümü bittiğinde gelebilir. Yine de WhatsApp Web’i artık telefon olmadan kullanabilmemiz sevindirici. Yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.