Akıllı Telefon Kasım 7, 2021 13:45

Vivo Nex 5, Biri Ekran Altında Olmak Üzere 7 Kameraya Sahip Olacak

Vivo Nex 5 cephesinden heyecan yaratan gelişmeler yaşanıyor. Sıra dışı telefonun tam yedi kameraya sahip olacağı gelen bilgiler arasında.
Vivo Nex 5, Biri Ekran Altında Olmak Üzere 7 Kameraya Sahip Olacak

Vivo’nun Nex serisi telefonları tanıtıldıkları her dönem mobil dünyasında fark yaratmayı başardı. Vivo bir süreden beri Nex serisi altında yeni bir telefon duyurmuyor, fakat gelen yılla birlikte bu hasret sona erecek. Bir süreden beri Vivo Nex 5 hakkında bilgiler aktarılıyor. Son olarak ise telefonun kamera özellikleri sızdırıldı.

Telefonun hem önden hem de arkadan yayınlanan iki görüntüsüyle tasarımın netleştiğiniz söyleyebiliriz. Ön bölüm tamamen kavisli bir ekrandan oluşuyor. Alt ve üst çerçeveler mümkün olduğunda ince tutulmuş. Ekranın 6.78 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip olduğu bildiriliyor.

Bu özel ekranın altında hem 32 megapiksel ön kamera hem de parmak izi tarayıcısı olacak. Arka bölüme geçmeden önce telefonun içerisindeki pilin de 66 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde olacağını aktaralım.

Vivo Nex 5’i sıra dışı kılan bir diğer özelliği ise arka bölümde altı kameranın yer alacak olması. Kameralar üçlü iki küme şeklinde diziliyor. Kamera tasarımı Vivo’nun son dönemki kamera tasarımını yansıyor. Kutudan Android 11 işletim sistemiyle çıkacak Nex 5’teki alt kameradan en az ikisinin 50 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. O kadar çok kamera var ki, Vivo’nun burada her türlü sensöre yer vereceğini düşünüyoruz.

Vivo Nex 5’in işlemci biriminde beklendiği gibi Snadpragon 898 yer alacak. IP68 sertifikası, stereo hoparlör ve 40 watt kablosuz hızlı şarj desteği telefonda öne çıkan diğer bazı gelişmeler olacak. Vivo‘nun bu özel telefonu ne zaman duyuracağı henüz bilinmiyor, tahminimiz 2022 yılının ilk çeyreği.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.