Akıllı Telefon Kasım 7, 2021 10:54

Google Pixel 6 Şaşırtmaya Devam Ediyor

Google Pixel 6 satışa sunulduktan kısa bir süre can sıkıcı sorunlarla gündeme geldi. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi...
Google Pixel 6 Şaşırtmaya Devam Ediyor

Google Pixel 6 serisi, etkileyici özellikleri ve yeni tasarım anlayışıyla heyecana neden olmadı değil. Hatta ön siparişler Google’ın beklentisinin çok üzerinde oldu ve şirket bazı siparişleri birkaç hafta ertelemek zorunda kaldı. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu ilk etapta satın alan bazı şanslı kullanıcıların ise yakası sorunlardan kurtulmuyor.

Bu sorunlardan ilki ekran titreme özelliğiydi. Hatta Google sorunun doğruluğunu kabul ederek araylık ayı güncellemesinde bunun düzeltileceğini vaat etti. Pixel 6 serisi daha sonra ilginç bir sorunla gündemde geldi. Telefonun ekran tarama hızı 60Hz düşürüldüğünde ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı çalışmamaya başlıyor. Google muhtemelen güncellemede bu sorunu da gündemine almak zorunda kalacak.

Pixel 6’nın başına gelen son ilginçlik ise telefonun rehberde rastgele birilerini araması. Pixel 6 kullanıcıları Reddit başta olmak üzere bazı platformlarda bu sorunu dile getirmeye başladı. Kullanıcıların aktardıklarına göre telefon genellikle cepte olduğunda rastgele birilerini aramaya başlıyor.

Bu sorunun nedeninin Google Asistan’ın telefon cepte iken bazı sesleri yanlış algılayıp aramalar gerçekleştirdiği olduğu bildiriliyor. Fakat bazı kullanıcılar sessiz ortamlarda dahi rastgele aramaların gerçekleştiğini aktarıyor.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da bakalım daha hangi sorunlar baş gösterecek. Tabii sözü edilen tüm bu sorunlar bir yazılım güncellemesi ile giderebilir. Bir sonraki güncellemede Google’ın bunlardan kurtulmak için fazla mesai yapması gerekecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.