Akıllı Telefon Kasım 6, 2021 8:50

Xiaomi 12 ve 12 Pro Onay Aldı! Canavarlar Geliyor

Xiaomi 12 ve 12 Pro modelleri Avrupa'da resmi makamlarca onaylandı. Her iki telefon bu defa aynı anda tanıtılabilir. İşte son gelişmeler...
Xiaomi 12 ve 12 Pro Onay Aldı! Canavarlar Geliyor

Yeni yıl yaklaşırken mobil dünyasında gözler amiral gemisi telefonlara çevrilmiş durumda. Bu noktada Xiaomi ve Samsung diğer üreticilere göre ellerini daha çabuk tutuyor. Hatta yakın zamanlı bir rapora göre Lenovo yıl bitmeden Snapdragon 898 işlemcili ilk telefonu duyurabilir. Xiaomi cephesine baktığımızda Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin ikisi de Avrasya Ekonomik Komisyonu’nun (AET) veri tabanında bulunan kayıtlarda karşımıza çıkıyor. Bu gelişme her iki telefonun Avrupa pazarı için onay aldığı anlamına geliyor. Başka bir ifadeyle Xiaomi, Pro ve baz modeli aynı anda duyurabilir.

İki model, komisyon tarafından 2201122G ve 2201123G işaretleri altında onay alıyor. Öte yandan bu belgeler telefonlar hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Burada sadece Zeus ve Cupid isimleri yer alıyor ki; bunların daha önce Xiaomi 12 serisi için seçilen kod adlar olduğunu biliyoruz.

Xiaomi 12 serisinde bir de Ultra modeli olacak. Yine yakın zamanlı bir rapora göre Xiaomi 12’nin aralık ayında, Pro ve Ultra modellerinin ise mart ayında tanıtılacağı yönünde bilgiler aktarıldı.

Xiaomi 12 için seri üretim başlamış durumda. Muhtemel aralık ayı içerisinde ya da yeni yılla birlikte telefonun satışına başlanacak. Telefonun şu ana kadar sızan bazı özellikleri ise şu şekilde:

  • 1Hz – 120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızına sahip 2K çözünürlüklü Samsung E5 AMOLED ekran
  • 4nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 898 işlemci
  • 12GB RAM
  • 128GB / 256GB dahili depolama
  • 100 watt hızlı şarj destekli 4.700 mAh büyüklüğünde pil
  • 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 50 megapiksel periskop / telefoto kamera, 1920 fps süper ağır video çekim desteği
  • Ekran üzerinde merkeze konumlandırılan ön kamera
  • Ekran altı parmak izi tarayıcısı
  • Android 12 tabanlı MIUI 12.5
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.