Otomobil Kasım 6, 2021 19:56

Volkswagen Tamamen Elektrikli Şık ve Yeni SUV Araçlarını Tanıttı

Elektrikli araç sektöründe hızla ilerleyen Volkswagen, tamamen elektrikli ID.5 SUV serisi araçlarını tanıttı. İşte araçların detayları.
Volkswagen Tamamen Elektrikli Şık ve Yeni SUV Araçlarını Tanıttı

Güney Kore’nin Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6 gibi daha gösterişli elektrikli araç rekabetine bir yanıt olarak Volkswagen, sürekli genişlettiği tamamen elektrikli araç serisindeki en yeni modellerini duyurdu. Şık görünümlü VW ID.5 SUV serisi, detaylarıyla çok dikkat çekiyor. Ayrıca ID.5 serisi, ID.4 serisinin bir coupé versiyonu oldu.

Volkswagen ID.5 Serisi Üç Versiyonu ile Gelecek

Volkswagen ID.5, üç farklı güç aktarma sistemi konfigürasyonunda sunulacak. Arkadan çekişli model ID.5 Pro, 172 beygir gücünde tek bir elektrik motoruna sahip. Volkswagen ID.5 Pro Performance modeli bu performansı yaklaşık 201 beygir gücüne çıkarıyor.

Volkswagen

Ancak en performanslı daha sportif birinci sınıf konfigürasyon olan VW ID.5 GTX, toplam 295 beygir gücü, dört tekerlekli çekiş ve 180 km/h maksimum hıza sahip iki elektrik motoru ile birlikte geliyor.

Volkswagen

Ancak serinin tüm versiyonları, 232 mile kadar öngörülen bir menzile izin veren aynı 77 kWh pil ile donatıldı. VW ID.5’in aerodinamik konusunda kendinden bir önceki olan ID.4 serisine göre daha iyi olduğu da aktarıldı.

Çoğu Alman otomobilinde olduğu gibi, VW ID.5’in kabini, orta konsolda geniş bir dokunmatik ekrana sahip olmasına ve artırılmış gerçeklik işlevine sahip olmasına rağmen klasik tasarımından ödün vermiyor.

Volkswagen

Avrupa’da yeni VW ID.5 elektrikli SUV serisinin fiyatlandırması bölgeye göre değişecek. Almanya’da ön siparişler 47.400 Euro’dan başlayan fiyatlar ile kasım ortasında başlayacak.

 

 

 

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.