Google Pixel Kasım 6, 2021 17:54

Google Pixel 6 Serisi için Kötü Bir Gelişme Ortaya Çıktı!

Son zamanların en öne çıkan telefonlarından olan Google Pixel 6 serisi, şarj hızına ait bir gelişme ile gündemde. İşte detayları.
Google Pixel 6 Serisi için Kötü Bir Gelişme Ortaya Çıktı!

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun büyük pillerinin daha hızlı doldurulması için 30W’a kadar güç kullanabileceği varsayılmıştı. Ne yazık ki, görmek üzere olduğunuz en son test sonuçlarına göre durum hiç böyle değil.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun Çekebileceği En Fazla 22W ve Pil Şarj Edildikçe Azalıyor!

Açık olmamız gerekirse Google, en son amiral gemilerinin 30W hızlı şarjı desteklediğini hiçbir zaman resmi olarak belirtmedi. Sadece telefonların 30W USB Type-C adaptörüne bağlı olması temelinde pilin 30 dakika’da %50’ye ulaşacağını söyledi. Yaygın görüş olarak da cihazın 30W hızlı şarjı desteklediği ortaya çıkmıştı. Ancak bu durum test edildi ve bu iki Pixel 6 cihazının 30W’ya asla ulaşmadığı ortaya çıktı.

Sonuçlara göre Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, tüm şarj döngüsü boyunca ortalama 13W ile prizden maksimum 22W güç çekiyor. Testler yalnızca Google’ın 30W şarj cihazı kullanılarak değil aynı zamanda PPS standardını destekleyen diğer adaptörler ile de gerçekleştirildi. Grafikte de görebileceğimiz gibi, amiral gemisinin güç tüketimi, pil %100’e yaklaştığında kademeli olarak düşüyor.

Pilin toplam kapasitesinin neredeyse %50’sine ulaşması yaklaşık 30 dakika sürse de tam dolum yaklaşık bir buçuk saat sürüyor. Google’ın telefonu bu yaklaşımda piyasaya sürülmesinin temel sebebini ısıya bağlayabiliriz. Daha az güç, daha az ısı üreteceği için, pil sorunları daha az gerçekleşecektir.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.