Akıllı Telefon Kasım 6, 2021 13:22

Google Pixel 6 Pro İşkence Testinden Geçti! Ne Kadar Dayanıklı?

Son dönemin dikkat çeken telefonlarından biri olan Google Pixel 6 Pro, ünlü YouTube kanalı JerryRigEverything'in son konuğu oldu.
Google Pixel 6 Pro İşkence Testinden Geçti! Ne Kadar Dayanıklı?

Genellikle akıllı telefonların dayanıklılıklarını test eden JerryRigEverything adlı YouTube kanalının son konuğu Google Pixel 6 Pro oldu. Pixel 6 Pro, diğer telefonlar gibi bazı işkence testlerinden geçirildi ve bakalım bunlara karşı ne kadar dayanabildi.

Dayanıklılık testine geçmeden önce Pixel 6 Pro’nun yapısı hakkında bilgiler aktaralım. Telefonun arkasında yaklaşık 2.5 mm dışarı çıkan bir kamera çıkıntısı mevcut. Kamera kapağının düz kısmı camdan oluşurken, kavisli kısımlar plastikten yapılmış. Ayrıca arka bölümde yana doğru uzanan kamera şeridi düz bir zeminde telefonun sallanmasını engelliyor.

Pixel 6 Pro’da kenarlar, alt kısımlar, düğmeler ve SIM tepsisinin tümü alüminyumdan yapılmıştır. Ancak çerçevenin üst tarafı, muhtemelen mmWave olan bir antenin yerleştirilmesi nedeniyle plastikten oluşuyor. Hem arka cam paneller hem de ön ekran camı Gorilla Glass Victus ile koruma altına alınıyor. Bu nedenle çizilme testinde altıncı seviyeye kadar ekran direnç gösterebiliyor. Fakat altıncı seviyede çizikler hafiften görünmeye başlıyor. Yedinci seviyede ise daha derin oluklar oluşuyor. AMOLED ekran kullanılması nedeniyle telefon yakma testinden de başarıyla geçerken, bükülme testinde de Pixel 6 Pro iyi bir dayanıklılık sergiliyor.

Avrupa fiyatı 899 € olarak açıklanan Google Pixel 6 Pro’nun başlıca özelliklerine buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.