Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 5, 2021 12:54

Type C’li iPhone X Rekor Fiyata Satılıyor!

Prototip aşamasındaki Type C'li iPhone X rekor fiyata satışa sunuldu. Apple'ın yapamadığını yapan geliştirici zengin olacak gibi görünüyor.
Type C’li iPhone X Rekor Fiyata Satılıyor!

Geçtiğimiz haftalarda, İsviçre Federal Politeknik Enstitüsü’ndeki öğrenci Ken Pillonel, eBay’de iPhone X’in tamamen işlevsel bir USB-C bağlantı noktasına sahip değiştirilmiş bir versiyonunu satışa sunmuştu. Type C’li iPhone X yaklaşık 4.000 dolardan başlayan fiyatla açık artırmadaydı.

Şu anda, mevcut teklif 100.000 doları aştı. Açık artırmanın bitmesine neredeyse bir hafta kaldı. Müzayede sayfası, cihazı “dünyanın USB-C’li ilk iPhone’u” ve “her Apple hayranının toplaması için mükemmel bir parça” olarak tanımlıyor. Açık artırma 11 Kasım’a kadar devam edecek ve teslimatın Aralık sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

Pillonel, değiştirilmiş iPhone X’in “sadece bir prototip” olduğunu ve belirli senaryolarda düzgün çalışacağını garanti etmediğini belirtiyor. Alıcı, cihaza zarar verebileceğinden, cihazı geri yüklememeli, sistemi güncellememeli veya cihazdaki verileri silmemelidir. Prototip aşamasında olan bu model, Pillonel’i zengin edecek gibi görünüyor.

Type C'li iPhone

Açık artırmanın galibi 64 GB flash belleğe sahip bir iPhone X’e sahip olacak. Yeni akıllı telefon sahibinin ekipmanla ilgili herhangi bir sorusu varsa, Pillonel ayrıca 30 dakikalık bir telefon danışmanlığı da sağlayacak. Geliştirici ayrıca YouTube sayfasında, tüm süreci açıklayan, USB-C konektörlü bir iPhone X oluşturmak için eksiksiz bir kılavuz da yayınladı.

Apple’ın neden hala Lightning bağlantısından vazgeçmediğini kestirmek güç. iPad ve MacBook modellerinde Type-C’ye geçen Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone 14 ile bu bağlantıya geçmesi bekleniyor. Ancak Apple’ın fantastik planları olabilir. Bu planlar arasında giriş noktasını kaldırması ve sadece telefonu kablosuz olarak MagSafe üzerinden şarj etme opsiyonu bulunuyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.