Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 5, 2021 20:56

Bill Gates Uyardı! Biyolojik Silahlar ile Saldırı Yapılabilir!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, COVID-19'dan daha kötü şeylerin olacağı konusunda uyardı. Biyolojik silahlar ile saldırı yapılabilir.
Bill Gates Uyardı! Biyolojik Silahlar ile Saldırı Yapılabilir!

Bill Gates, COVID-19 pandemisinden daha kötü olarak nitelendirdi ve hükümetleri özellikle çiçek hastalığını isimlendirerek terörist saldırılara ve yaklaşan pandemilere hazırlanmaları konusunda uyardı.

Bill Gates yakın gelecekte dünyanın geleceğini hiç iyi görmüyor

Microsoft’un kurucusu Politika Değişimi ile Sağlık Komitesi Başkanı Jeremy Hunt ile yaptığı röportajda duyuruyu yaptı. ABD ve Birleşik Krallık gibi ülkelerin araştırma fonlarına “on milyarlarca” harcaması gerektiğini ve bunun maliyetli olsa da grip ve soğuk algınlığının ortadan kaldırılmasına yol açabileceğini de sözlerine ekledi.

Yeni çıkacak tehditler, COVID-19 pandemisinden daha kötü olacak. Gates; “Umarım beş yıl içinde “Bir Sonraki Pandemiye Hazırız” adlı bir kitap yazabileceğim ama bunun için on milyarlarca dolar gerekecek. ABD ve İngiltere bunun bir parçası olacak. DSÖ Pandemi Görev Gücü’nün “mikrobik oyun” dediğim şeyi izlemesi ve yapması muhtemelen yılda yaklaşık bir milyar alacaktır.” ifadelerini kullandı.

Microsoft’un kurucusu, saldırganların çiçek hastalığı yayarak havaalanlarına saldırabileceğini belirterek, bunun ülkeleri biyoterörizme hazırlayacağını öne sürdü. Biyoterörizmin neden olduğu salgınların doğal olanlardan daha kötü olabileceği konusunda uyardı. Aynı çiçek hastalığı için ölüm olasılığı, koronavirüsünkinden birkaç kat daha yüksek görünüyor.

Gates, tüm dünyanın bir sonraki pandemiye hazırlanması, gribi yok etmesi, soğuk algınlığından kurtulması, daha etkili aşılar oluşturması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bill Gates

Dünyayı bekleyen tehditlerin COVID-19 ile açığa çıkması ve ünlü isimlerin bu konuda uyarılarda bulunması insanları endişelendirecek gibi görünüyor. Umarız bu öngörüler doğru çıkmaz ve dünyamız normal seyrinde yaşamaya devam eder.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.