Samsung Kasım 4, 2021 17:53

Samsung Giriş Seviyesi Telefonlar için Beklenen Müjde ile Karşımızda!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni Exynos 1280 çipseti ile giriş seviyesi telefonlara büyük güç sağlayacak. İşte gelişmenin detayları.
Samsung Giriş Seviyesi Telefonlar için Beklenen Müjde ile Karşımızda!

Güney Kore merkezli dev Samsung, akıllı telefon pazarında şu anda hakim oyunculardan birisi. Akıllı telefonlara güç sağlayan kendi yonga setlerini yapan firmalar arasında da yer alıyor. Şirket, ağırlıklı olarak orta sınıf ve amiral gemisi akıllı telefonları hedefleyen Exynos çip serisine sahip. Ancak yeni raporlara göre şirket giriş seviyesi akıllı telefonlar için yeni bir Exynos yonga seti geliyor.

Samsung’un Yeni Yonga Seti Exynos 1280, Giriş Seviyesi Telefonlara Yüksek Güç Verecek!

Ice Universe’den gelen yeni sızıntılar, Güney koreli devin 5nm üretim teknolojisine sahip olacak Exynos 1280 yonga seti üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Ayrıca rapor, yeni çipin özelliklerin orta sınıf için üretilen Exynos 1080’den daha düşük olduğunu belirterek bu yeni çipin giriş seviyesi akıllı telefonlara yönelik anlamına geldiğini iddia ediyor.

Exynos 2200

Şu an itibariyle, uygun fiyatlı akıllı telefonlar için üretilecek olan bu yonga seti hakkında pek bir şey bilmiyoruz ancak 5G’nin artık ana akım haline geldiğini göz önüne alırsak, işlemcinin 5G bağlantı desteği ile gelmesini de bekliyoruz.

İleriye dönük olarak Samsung, akıllı telefonlarında kendi Exynos serisi yonga setlerininin kullanımını artırmayı planlıyor. Bu nedenle yaklaşan giriş seviyesi yonga setinin Samsung tarafından üretilecek uygun fiyatlı telefonlarda kullanılması olasılığı çok yüksek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.