Xiaomi Kasım 4, 2021 13:50

MIUI 12.5 Enhanced Bir Modele Daha Geldi!

Xiaomi'nin hatalardan arındırdığı ve yenilikler sunduğu MIUI 12.5 Enhanced güncellemesi bir Xiaomi telefonuna daha geldi.
MIUI 12.5 Enhanced Bir Modele Daha Geldi!

Xiaomi, MIUI 12 güncellemesi ile bir takım sorunlara neden olmuştu. Ancak bu sorunları ara güncellemeler ile çözen Çinli teknoloji devi, geçtiğimiz aylarda sürpriz bir şekilde MIUI 12.5 Enhanced sürümünü tanıtmıştı. Herkes MIUI 13 beklerken firmadan genişletilmiş sürümün gelmesi şaşırtmıştı. Yeni güncelleme sistemdeki tüm sorunları çözmenin yanı sıra sisteme önemli yenilikler eklemesi ile kısa sürede beğenilmişti. Bugün ise Xiaomi‘den müjdeli haber geldi. Genişletilmiş sürüm bugün Xiaomi 11T Pro modeli için yayınlandı.

Xiaomi, diğer telefon modelleri için güncellemenin ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz bilgi açıklamadı. Ancak yakında yayınlamayı vaat ediyor. MIUI 12.5 Enhanced’in küresel versiyonunun duyurulması sırasında, MIUI 12.5 Enhanced’e ilk erişen telefonların bir listesini paylaştı. Bu listeye göre Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Xiaomi Mi 10T Pro 5G, Mi 10T , Xiaomi Mi 10 ve Xiaomi Mi 10 Pro’nun yanı sıra Poco F3 ve Poco F2 Pro modelleri bu güncellemeyi aldı.

MIUI 12.5 Enhanced’in sistemi optimize eden “kaputun altında” bir dizi değişiklik sunduğunu hatırlatalım. Yenilikler arasında iyileştirilmiş dosya depolama, artan bellek parçalama verimliliği, iyileştirilmiş RAM ve ROM kaynakları tahsisi bulunmaktadır. Tüm bu yenilikler, işlemci üzerindeki yükün azaltılmasına yardımcı oluyor.

MIUI 12.5 Enhanced Edition

Yazılım konusunda son dönemde toparlanma sürecine giren Xiaomi’nin MIUI 13 ile Apple ve Huawei gibi kendi ekosistemini kurması bekleniyor. Güncelleme konusunda rakiplerine okullarda okutulacak ders veren Xiaomi, umarız yeni güncellemesi ile sorunlara yol açmaz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.