Akıllı Telefon Kasım 3, 2021 17:51

Xiaomi ve Redmi’den Amiral Gemisi Katili İki Telefon Geliyor

Xiaomi ve Redmi markalarından Snapdragon 870 işlemcili iki yeni telefon geliyor. Kaynaklar bu iki telefonun özelliklerini açığa çıkardı.
Xiaomi ve Redmi’den Amiral Gemisi Katili İki Telefon Geliyor

Xiaomi ve Redmi son gelişmelere bakılırsa Snapdragon 870 işlemcili iki telefon üzerinde çalışıyor. Her iki markanın halihazırda aynı işlemcili bütçe dostu telefonları mevcut. Telefonların gelişim sürecinde olduğu bilgisini veren kaynak aynı zamanda teknik özellikler noktasında önemli detaylar açıklıyor.

Buna göre Xiaomi’nin Snapdragon 870 işlemcili telefonunda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip kavisli OLED ekran yer alacak. Telefonun içerisinde 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil olacak. Bu pil 67 watt kablolu hızlı şarj ve 33 watt kablosuz hızlı şarj desteği sunacak.

Telefonun arkasında 108 megapiksel ya da 50 megapiksel an kamera kullanılacak. 20 megapiksel ön kameranın yer verileceği telefondaki bir diğer önemli gelişme Harman Kardon destekli stereo hoparlör olacak. Telefonda ayrıca X ekseni motoru kullanılacak.

Redmi K40

Gelelim Redmi’nin Snapdragon 870 işlemcili telefonuna. Bu modelde ise 6.6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde düz yapıda bir Samsung OLED ekran kullanılacak. 67 watt hızlı şarj desteğinin eşlik edeceği telefon JBL destekli stereo hoparlör ve X ekseni motoru ile donatılacak.

Hem Xiaomi hem de Redmi’nin söz konusu bu telefonları hangi isimlendirme altında piyasaya çıkaracağı henüz bilinmiyor. Xiaomi yakın zamanda 11T serisini duyursa da, her iki telefonda da Snapragon 870 işlemcisi yer almıyor. Redmi cephesinden gelen telefon bir süreden beri gündemde olan Redmi K50 serisinin bir üyesi olabilir. Her iki telefona dair gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.