WhatsApp Kasım 3, 2021 12:26

WhatsApp Para Dağıtıyor! Hadi Yine İyisiniz!

WhatsApp Para Dağıtıyor! Hadi Yine İyisiniz!

WhatsApp, Hindistan’daki kullanıcılarını şımartacak yenilik sundu. Bu yeni özellik ile para gönderirken para kazanabileceksiniz.

Meta’nın çatısı altında yer almaya başlayacak olan WhatsApp, yenilikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bazı bölgelerde bildiğiniz gibi popüler mesajlaşma uygulaması para transferi için ilginç bir özelliğini kullanıma sunmuştu. Hindistan’da bile kullanılan ancak Türkiye’de kullanılmayan WhatsApp’tan para gönderme özelliği için bugün ilginç bir hamle daha geldi. WhatsApp’ın bu özelliğin kullanımını artırmak için para dağıtacağı ortaya çıktı.

WhatsApp paraları saçıyor

WhatsApp‘ın Cashback adını verdiği bu özellik çok basit çalışacak. Her işlem için WhatsApp’ın parayı gönderinin hesabına 51 Hindistan Rupisi yani yaklaşık olarak 6.5 TL göndereceği açıklandı. Bu işlem tabii ki de sınırlı olacak. 255 Hindistan Rupisi yani yaklaşık 32 TL’ye kadar kullanıcılar geri ödeme alabilecek. Aksi durumda kara para aklamak için bu sistem kullanılır ve WhatsApp’a ağır zarar yazardı.

WhatsApp’ın para gönderme ve alma özelliğini Türkiye pazarında sunması için BDDK’dan izin alması gerekiyor. PayPal’ın bile ülkemizde olmadığını düşününce bu özelliğin yakın zamanda gelme ihtimalinin çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Şu an dünyada sadece Brezilya ve Hindistan’da kullanıma sunulan para gönderme ve alma özelliğinin çok rağbet görmediğini belirtelim.

WhatsApp

Bunu iMessage ile Apple Pay aracılığıyla Apple da denemişti. Ancak Apple’ın bile sunduğu bu özellik çok tutmadı. Yani kullanıcılar mesajlaşma uygulamasından para gönderip almak istemiyor. Sadece mesajlaşmak istiyorlar. İşin özü aslında bu kadar basit.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.