Akıllı Telefon Kasım 3, 2021 18:22

Samsung Galaxy A13, Redmi 10’un Rakibi Olacak

Bu ay içerisinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy A13 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonun kamera birimi iddialı görünüyor.
Samsung Galaxy A13, Redmi 10’un Rakibi Olacak

Samsung’un giriş seviyesi Galaxy A ve Galaxy M serisi telefonları inanılmaz satıyor. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte Samsung bu segmetteki telefonlarını yenilemeye hazırlanıyor. Tanıtımlar ilk olarak kasım ayı içerisinde karşımıza çıkacak Samsung Galaxy A13 ile başlayacak. Telefonun muhtemel teknik özellikleri Galaxy A13’ün Redmi 10’a ciddi bir rakip olacağını gösteriyor.

Galaxy A12 ile kıyaslandığında Galaxy A13’te kamera tarafında ciddi bir yükseltme gerçekleştirecek. Galaxy A13’ün ana kamerası bu defa 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Redmi 10’daki 50 megapiksellik sensör muhtemelen Galaxy A13’te kullanılacak. Öte yandan telefonda dört arka kameranın yer alması bekleniyor. Diğer üç kameranın ultra geniş açılı, derinlik ve makro şeklinde olacağı bildiriliyor.

Galaxy A12

Samsung Galaxy A12

Galaxy A13’teki bir diğer önemli yükseltme ise işlemci biriminde olacak. Galaxy A13’e MediaTek’in 5G destekli Dimensity 700 işlemcisinin güç vereceği gelen bilgiler arasında. 8 megapiksellik ön kameranın eşlik edeceği telefonun taşıyacağı pil ise 5.000 mAh büyüklüğünde görünüyor. Ekran tarafı Galaxy A12 aynı kalacağa benziyor. Galaxy A13’te 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde TFT LCD ekran göreceğiz.

Galaxy A12 geçen yıl kasım ayında tanıtıldı. Seride ürün döngüsü tamamlanmak üzere ve muhtemelen önümüzdeki bir iki hafta içerisinde Galaxy A13’ün resmi duyurusu gerçekleşecek. Galaxy A13 ayrıca Samsung’un en uygun fiyatlı 5G telefonu olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.