Google Pixel Kasım 3, 2021 18:50

Google Pixel 6 Sorunu için Güldüren Açıklama

Google'ın yeni amiral gemisi Google Pixel 6 sorunlar ile gündeme geliyor. Google'dan bu sorun için güldüren bir çözüm yolu geldi.
Google Pixel 6 Sorunu için Güldüren Açıklama

Geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılıp piyasaya sürülen Google’ın amiral gemisi modeli Google Pixel 6 Pro’da bugün ilginç bir sorun ortaya çıktı. Bir çok kullanıcı cihaz kapalıyken güç düğmesine basıldığında ekranda tuhaf bir titreme sorunun ortaya çıktığı şikayetinde bulundu. Google sorunu kabul etti ve Aralık yazılım güncellemesiyle birlikte bahsedilen yazılım sorununun düzeltileceğini duyurdu.

Sorun, özellikle cihaz kapalıyken daha gözle görülür bir hal alıyor. Güç butonuna basmak anlık olarak bir titreme gözükmesine sebep oluyor ve o anda cihazın tam olarak ne yapmaya çalıştığı anlaşılmıyor.

Google sorunu Pixel Phone yardım blogunda kabul etse de sorunun Pixel 6 Pro’nun donanımında bu sorunun yaşanmadığını iddia ediyor. Ayrıca Aralık yazılım güncellemesinin sorunu çözeceği de bildirildi. Bu zaman zarfında, Google kullanıcılarından cihaz kapalıyken güç düğmesine yalnızca cihazı açmak için basmalarını istedi. Evet Google’ın üretmiş olduğu çözüm yolu bu. Güç düğmesine gerekli olmadıkça basmayın.

Google Pixel 6 Pro

Google’ın sorunun donanımda olmadığını açıklaması da sevindirici. Bu yayınlanacak olan küçük bir güncelleme ile sorunun çözülebileceği anlamına geliyor. Muhtemelen önümüzdeki haftalarda hatta siz bu haberi okurken bile güncelleme yayınlanacak. Google’ın amiral gemisi segmentinde boy gösterme çabası takdir edilesi türden. iPhone 13’ün karşısına konumlandırılan Pixel 6 serisi bakalım satış rakamlarında Apple’ın önüne geçebilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.