Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 3, 2021 15:55

Call of Duty: Vanguard Sistem Gereksinimleri Nihayet Belli Oldu

5 Kasım'da tüm platformlara çıkacak olan Call of Duty: Vanguard, PC sistem gereksinimleri ile gündemde. İşte yeni oyunun gereksinimleri.
Call of Duty: Vanguard Sistem Gereksinimleri Nihayet Belli Oldu

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım’da PC, Xbox One, Xbox Series S/X, PlayStation 5 ve PlayStation 5’i vurmaya hazırlanıyor. Activision ise geçtiğimiz vakitlerde oyunun PC sistem gereksinimlerini yayınladı ve boyutu hakkında konuştu. Ek olarak, oyunun dijital bir kopyasını satın alanlar, 02 Kasım’dan itibaren Battle.net istemcisi ile oyunu önceden yükleyebilirler.

İşte Call of Duty: Vanguard PC Sistem Gereksinimleri Karşınızda

Minimum sistem gereksinimlerine baktığımızda şaşırtıcı düzeyde bir gereksinim görüyoruz. Sekiz nesil önceki Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 işlemcisi ve NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon RX 470 grafik kartı ile bu oyunu oynayabilirsiniz. Belleğe geldiğimizde ise 8 GB sistem belleğiyle birlikte 2 GB ekran kartı belleğinin yeterli olması gerektiğini söylüyor. Yukarıdaki yapılandırma ideal olarak tüm ayarlar düşük olarak ayarlandığında 720p’de 30 FPS civarında performans verebilir.

vanguard

Önerilen sistem gereksinimlerinde gariplik iyice artıyor. Oyun, görünüşe göre eski bir Intel Core i5-2500K ve daha modern bir AMD Ryzen 5 1600X üzerinde güzel performans verebilir. Grafik kartı için ise Nvidia GeForce GTX 1060/AMD Radeon RX 580 veya 4 GB VRAM’li herhangi bir grafik kartı yeterli olabilir. Sistem belleğinin de 12 GB olması önerildi. Bu yapılandırma ile 1080p’de 60 FPS alabilirsiniz.

Depolamaya gelirsek oyun pek de yer kaplamıyor. En düşük önerilen depolama alanı yaklaşık 36 GB cıvarında. Oyun 5 Kasım’da oynanabilir olacak ve oyuncular son heyecanla bekliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.