Akıllı Telefon Kasım 2, 2021 11:24

Google Pixel 6 Pro’daki Can Sıkan Sorunu Gidereceğini Açıkladı

Google Pixel 6 Pro modelinde ortaya çıkan ekran sorunu gündeme alındı. Google bir sonraki güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldıracak.
Google Pixel 6 Pro’daki Can Sıkan Sorunu Gidereceğini Açıkladı

Google’ın bugüne kadarki en gelişmiş Pixel telefonlar olarak tanımladığı Pixel 6 ve Pixel 6 Pro bir süreden beri ön sipariş almaya başladı. Hatta Google yoğun ilgi nedeniyle teslimatların birkaç hafta gecikeceğini bildirdi. Neyse bazı şanslı kullanıcılar Google Pixel 6 Pro telefonlarına kavuştuktan sonra can sıkıcı bir sorunla karşılaştılar. Aktarılanlara göre Pixel 6 Pro’da ekran titreme sorunu baş gösterdi. Özellikle telefon kilit ekrandayken güç tutuşuna basıldığında titreme bariz şekilde ortaya çıkıyor. Sevindirici olan gelişme Google bu sorunu gündemine aldı ve bir sonraki güncelleme ile gidereceğini açıkladı.

Bununla birlikte Pixel ekibi, sorunun bir donanım sorunu olmadığını ve Pixel 6 Pro için aralık yazılım güncellemesinde düzeltileceğini söylüyor. Google, güncelleme yayınlanana kadar kullanıcıların güç düğmesine “sürekli basmamalarını” tavsiye ediyor.

Görünüşe bakılırsa aralık ayında, Pixel 6 serisi için keşfedilen çok sayıda hatayı ve eksiklik ve benzerlerini düzeltecek büyük biri yazılım güncellemesi bizleri bekliyor.

Öte yandan Google, Pixel 6 ve diğer desteklenen Pixel telefonlar için kasım ayı güvenlik güncellemesini yayınladı. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro için yayınlanan güncellemesinin içerisinde otomatik parlaklık, resim içinde resim, Wi-Fi kararlılığı ve gelişmiş Bluetooth ses kalitesinde iyileştirmeler yer alıyor. Google ayrıca kasım ayı ile birlikte Pixel 3 ve Pixel 3 XL için güncelleme desteğini sona erdirdi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.