Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 2, 2021 12:54

Apple’dan Yeni Kulaklık: Beats Fit Pro

Apple, Beats markası altında yeni kablosuz kulaklığını duyurdu. Bakalım Beats Fit Pro özellikleri ile bizlere neler vadediyor?
Apple’dan Yeni Kulaklık: Beats Fit Pro

Apple, geçtiğimiz ay düzenlediği etkinlikte karşımıza AirPods 3 modeli ile çıkmıştı. Tasarımsal açından AirPods Pro’yu andıran bu kulaklıktan sonra Cupertinolu firmadan bir kulaklık modeli daha geldi. Beats markasını elinde bulunduran Apple bugün Beats Fit Pro ile karşımıza çıktı. Bu kulaklık aktif gürültü engelleme (ANC) desteği, şeffaf ses modları, Adaptif EQ, dinamik kafa takibi ile uzamsal ses, “Hey Siri” için H1 çip ve Find ağını desteklemesi ile dikkat çekiyor.

Beats’in yeni kulaklığı, kulağınıza sığacak şekilde esneyen ve güvenli bir şekilde oturan kanat uçlarına sahip. Ayrıca evrensel kanat ucu tasarımı her türden sporcu tarafından en üst düzeyde teste tabi tutulmuş. Bu nedenle bu kulakiçi kulaklıkların iş günlerinde ve antrenmanlarda takılı kalacağına emin olabilirsiniz. Ayrıca basınç tahliye delikleri de var.

Kulakiçi kulaklıklar, olağanüstü stereo ayrım ile net ses vaat eden iki odacıklı bir muhafaza içinde tescilli, çift elemanlı bir diyafram sürücüsüne sahip. Apple H1 çipi, tüm Apple cihazlarıyla tek dokunuşla eşleştirme ve başka bir çift Beats kulaklık veya AirPods ile Ses Paylaşımı, en sevdiğiniz müzikleri başkalarıyla kolayca paylaşabilmenizi sağlıyor

Beats’in yeni sporcu kulaklığı ayrıca Android cihazlarla da çalışıyor. Tek dokunuşla eşleştirme, özelleştirilmiş kontroller, pil seviyeleri, donanım yazılımı güncellemeleri ve Uyum Testi gibi özelliklere sahip Android için Beats uygulamasına sahiptir.

Beats Fit Pro

Şarj kutusuyla birlikte 18 saat ek olarak 6 saate kadar dinleme süresi vaat ediyor. Apple, ANC veya Şeffaflık modu kapalıyken 7 saate kadar dinleme süresi sunacağını söylüyor. Ayrıca hızlı şarj özelliğine sahiptir, bu nedenle 5 Dakikada Hızlı, 1 saate kadar oynatma sunar. Kablosuz şarj desteği maalesef bu modelde yok.

Beats Fit Pro, Beats Black, Beats White, Stone Purple ve Sage Grey renklerinde gelen bu model 199 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip. Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan bu modelin 2.000 TL bandında ülkemize giriş yapacağını düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.