Akıllı Telefon Kasım 1, 2021 19:22

WhatsApp Desteği Bugün İtibariyle Birçok Telefon İçin Sona Erdi

WhatsApp desteği bugün itibariyle birçok akıllı telefon için sona erdi. Bazı iPhone modelleri de tehlike altında. İşt tüm liste...
WhatsApp Desteği Bugün İtibariyle Birçok Telefon İçin Sona Erdi

WhatsApp bugün yani 1 Kasım tarihi itibariyle birçok telefon için desteği sonlandırdı. WhatsApp artık Android 4.0.4 ve daha eski sürümlerin yanı sıra iOS 9 ve daha eski sürümlerde kullanılamayacak. Alt bölümde WhastApp’ın artık desteklemeyeceği telefonların listesini bulabilirsiniz.

Listeye geçmeden önce burada önemli bir noktanın altını çizelim. WhatsApp herhangi bir telefon için desteğini sonlandırdığını açıklamıyor. Burada Android ve iOS sürümleri önemli. iPhone SE, iPhone 6S ve iPhone 6S, iOS 9 öncesi bir versiyonla tanıtıldıkları için risk altında. Fakat üç telefon için de iOS 15 güncellemesi yayınladı ve daha güncel bir iOS sürümü kullanılıyorsa bu telefonlar için destek devam edecek. Yine listede yer alan Android telefonlarda Android sürümü daha yüksek olan özel ROM’lara geçiş yaptıysa yine destek almayı sürdürecek.

LG: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II, Dual Optimus L5, Best L5 II, Optimus L5, Dual Best L3 II, Optimus L7, Optimus L7, Dual Best L7 II, Optimus F6, Enact Optimus F3, Best L4 II, Best L2 II, Optimus Nitro HD, Optimus 4X HD ve Optimus F3Q.

Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S ve Ascend D2.

Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core ve Galaxy Ace 2.

ZTE: Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 ve Grand Memo.

Sony: Xperia Miro, Xperia Neo L ve Xperia Arc S.

Apple: iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 6S Plus (Bu telefonlar iOS 9 ya da önceki bir sürümde çalışıyorsa destek sona erecek. Kullanıcılar telefonlarını güncelledikleri takdirde WhatApp’ı kullanmaya devam edecek. Apple şu an üç telefon için de iOS 15 güncellemesini yayınlamış durumda.)

Öte yandan WhatsApp’ın artık desteklemeyeceği telefonlar arasında Alcatel One Touch Evo 7, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five ve Wiko Darknight, Lenovo A820, UMi X2, Run F1 ve THL W8 modelleri de yer alıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.