Akıllı Saat Kasım 1, 2021 8:50

Redmi Watch 2 Satışa Sunuldu! Fiyat Bedavadan Biraz Pahalı

Geçtiğimiz gün tanıtımı yapılan Redmi Watch 2 satışa sunuldu. İlk etapta Çin'de satışa çıkan saatin fiyatı fazlasıyla rekabetçi...
Redmi Watch 2 Satışa Sunuldu! Fiyat Bedavadan Biraz Pahalı

Redmi’nin kısa süre önce resmileştirdiği akıllı saati Redmi Watch 2 bugün itibariyle anavatanı Çin’de satışa sunuldu. Karesel bir formda karşımıza çıkan akıllı saat son dönemin en iyi fiyat / performans ürünü olarak gösteriliyor. Bu durum haliyle saate kullanıcıların yoğun ilgi göstereceği anlamına geliyor.

Redmi’nin birinci nesil akıllı saati Türkiye’de satışa sunuldu. Dolasıyla Redmi Watch 2’nin de ilerleyen haftalarda Türkiye’de görmeyi umuyoruz. Çin’de ilk satışa özel 249 yuan / 55 $ / (Bugünkü kur ile 530 TL) fiyattan satışa çıkardığı akıllı saatin başlıca özelliklerine geçelim.

Redmi Watch 2 Özellikleri

Redmi Watch2, öncül modelinde olduğu gibi plastik bir kasa ile geliyor. 1.6 inç büyüklüğünde 320 x 360 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olan akıllı saat kordonlarla birlikte sadece 31 gram ağırlığnda.

50 metre derinliğe kadar su sızıntılarına karşı direnç gösteren saat 117 spor modu algılanabiliyor. Redmi Watch2 piyasadaki diğer bütçe dostu akıllı saatler gibi özelleştirilmiş bir RTOS sürümle çalışıyor. Android 5.0 ve ios 10 üzeri cihazlarla çalışan saatte Bluetooth 5.0 yer almakta.

Optik kalp atış hızı sensörü, kan oksijen seviyesi izleme için bir SpO2 sensörü, ivmeölçer, jiroskop, pusula ve otomatik parlaklık için ortam ışığı sensörü gibi tüm gerekli sensörler saatte yer bulunuyor. Doğru aktivite takibi için GNSS’ye (BeiDou, GPS, GLONASS, GALILEO) sahip olan saatte NFC özelliğini de görüyoruz.

Akıllı saat ayrıca 100’dan fazla saat yüzü, uyku takibi, stres izleme, kadınlar için adet döngüsü takibi, nefes egzersizi, Xiao AI cihaz kontrolleri ve daha fazlasını içeriyor.

Son olarak, Redmi Watch2 manyetik bir şarj cihazıyla geliyor. 225 mAh büyüklüğündeki pili normal kullanımda 18, yoğun kullanımda 7 gün ve GNSS aktif iken 18 saat kullanım süresi sunuyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.