Akıllı Telefon Kasım 1, 2021 9:53

Galaxy A13 5G Türkiye’de Satılacak En Ucuz 5G Telefonlardan olacak

Samsung gelen bilgilere bakılırsa Galaxy A13 5G modelini hazırlıyor. 5G destekli giriş seviyesi telefonun özellikleri ve fiyatı sızdırıldı.
Galaxy A13 5G Türkiye’de Satılacak En Ucuz 5G Telefonlardan olacak

Samsung Galaxy A13 5G kısa süre önce gündeme geldi ve ilk görüntüleri güvenilir bir kaynak tarafından sızdırıldı. Şimdi ise telefonun başlıca özellikleri ve fiyatı gün yüzüne çıktı. Lafı fazla uzatmadan Türkiye’de de satışa sunulacak telefonun detaylarına geçelim. Öncesinde hemen şu hatırlatmayı yapalım. Samsung’un bu sene Galaxy A serisinde de 4G / 5G farkını ortadan kaldırıp tüm telefonları 5G bağlantı desteğiyle piyasaya sunacağı gelen bilgiler arasında.

Samsung Galaxy A13 5G Başlıca Özellikleri

Telefonda 6.48 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde IPS LCD ekran yer alacak. Telefon, selefinde olduğu gibi su damlası şeklinde çentikle geliyor. Galaxy A13 5G’nin arkasında üç kamera yer alacak. Ana kamerada 50 megapiksellik bir sensör olacak. Buna 5 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik edecek.

MediaTek Dimensity 700 5G işlemcisinden güç alacak cihazın pili 5.000 mAh büyüklüğünde görünüyor ve 25 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor. Parmak izi tarayıcısı yana monte halde olan telefonda bellek seçenekleri 4GB RAM + 64GB, 6GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 128GB şeklinde olacak. Kutudan Android 11 sürümüyle çıkacak Galaxy A13 5G’nin fiyatı ise 249 $ dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Galaxy A12’nin yerini alacak telefona dair bilgiler geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.