Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 31, 2021 14:54

Xiaomi Samsung’un Kavisli Ekranını Kopyaladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Samsung'un ünlü kavisli ekranını 10.000'inci mağazasında kopyaladı. Bu mağaza oldukça şık görünüyor.
Xiaomi Samsung’un Kavisli Ekranını Kopyaladı

Xiaomi Başkan Yardımcısı ve Redmi Markası Başkanı Lu Weibing, bu hafta Çin’de 10.000’inci Mi Home mağazasının açıldığını doğruladı. Tam zamanında açıldı ve ardından mağazanın ilk görüntüleri ortaya çıktı. 10.000’inci Xiaomi Mi Home mağazası, her anlamda öne çıkan kendine özgü bir mimari tasarıma sahip. Shenzhen’de bulunur ve 600 metrekareden fazla bir alanı kaplıyor.

Xiaomi’nin Seul’deki ünlü COEX alışveriş merkezinin cephesinde bulunan Samsung’un ünlü kavisli ekranını kopyaladığını belirtmekte fayda var. Bu ekran, bir stereo görüntü efekti oluşturmanıza olanak sağlıyor. Oldukça şık ve gelecekten gelen bir tasarım gibi görünen bu mağazanın çok güzel göründüğünün altını çizelim.

Xiaomi

Çinli teknoloji devi yeni mağazasının şerefine ilk 1000 alıcının herhangi bir alışverişte tamamen kablosuz Redmi Buds 3 kulaklığı hediye olarak aldığı da açıklandı. Şirketin ilk mağazası Eylül 2019’da, 1000’inci mağazası ise Ocak 2020’de faaliyete geçti. İlginç bir şekilde, şirketin 5.000’inci mağazası bu yıl Nisan ayında açıldı. Altı aydan biraz fazla bir sürede şirketin her ay 5.000 mağaza veya 700 mağaza açtığı ortaya çıktı.

Xiaomi

Mağaza açma hızına yetişemediğimiz Xiaomi’nin 2022 yılında Türkiye’de de yeni mağazalarını açmasını bekliyoruz. Muhtemelen firma 81 ilin yarısından fazlasında mağaza açarak rakiplerine adeta göz dağı verecek. Türkiye’deki Apple gibi diğer rakipleri sadece İstanbul’a ağırlık vererek büyük bir hata yapıyor. Xiaomi’nin her şehre mağaza açmak isteme politikası firmanın geleceği ve popülerleşmesi için büyük rol oynayacak.

Xiaomi’nin ülkemizde 2022’de daha fazla telefon üreteceğini hatta amiral gemilerini bile ülkemizde üretmesini bekliyoruz. Umarız yerli üretim artar ve fiyatlarda ciddi şekilde indirimler görürüz. Yoksa 10.000 TL ve üzerinde fiyat ödeyip telefon alma devri yakında kapanacağı için firmalar ülkemizde sıkıntıya düşebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.