Akıllı Telefon Ekim 31, 2021 9:50

Xiaomi 12 Cephesinden Heyecanlandıran Görüntüler Sızdırıldı

Xiaomi 12 cephesinde heyecan giderek artıyor. Son olarak akıllı telefonun canlı görüntüleri sızdırıldı. Heyecanlandıran görüntülere bakalım.
Xiaomi 12 Cephesinden Heyecanlandıran Görüntüler Sızdırıldı

Xiaomi 12 muhtemelen 2021 bitmeden tanıtılacak. Sertifika süreci başlayan telefonun teknik özellikleri şekillerken, son olarak ise Çin’in etkili sosyal medya platformu Weibo’da Xiaomi 12’ye ait bazı görüntüler yayınlandı.

Merakla beklenen bir telefonun toplu taşıma içerisinde bir kılıf içerisinde kullanılırken ki çekilen görüntülerine artık alıştık diyebiliriz. Xiaomi 12’yi de benzer şekilde bir kılıf içerisinde görüyoruz. Tabii söz konusu görüntülerin Xiaomi 12’ye ait olup olmadığı henüz kesin değil.

Mi 11 ile kıyaslandığında alışık olmadığı kadar uzun bir telefon ile karşı karşıyayız. Siyah tema kullanıldığı için ekran ya da arayüz hakkında net bir değerlendirme yapamıyoruz. Ancak ön kameranın ekran üzerinde merkeze konumlandırıldığını görebiliyoruz. Bu durum Mi 11 sonra kamera konumunun değiştiğini ve ayrıca telefonda ekran altı kamera özelliğinin kullanılmayacağı anlamına geliyor.

Xiaomi 12’de Samsung üretimi E5 AMOLED ekran göreceğiz. 1Hz – 120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızına sahip olacak bu ekran 2K çözünürlükle geliyor. Telefonun işlemci biriminde beklendiği gibi Snapdragon 898 olacak.

Xiaomi 12’nin kamera birimine gelince; güvenilir kaynakların aktardıklarına göre telefondaki üç kamera da 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Sensör tipleri ise geniş açılı ana kamera, ultra geniş açılı kamera ve telefoto / periskop kamera şeklinde. Öte yandan Xiaomi 12’nin 1920 fps süper ağır video çekim desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Öte yandan Xiaomi 12’nin kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümüyle çıkacak. Gelen bilgilere göre MIUI 13’ün gelişimi sürüyor ve telefonun çıkışına yetişmeyecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.