WhatsApp Ekim 31, 2021 15:55

WhatsApp Nihayet Facebook’tan Kurtuluyor!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, Facebook'un çatısı altından çıkıyor. Artık WhatsApp'ın firması Meta olacak. İşte detaylar.
WhatsApp Nihayet Facebook’tan Kurtuluyor!

WhatsApp ekibi, artık eski Facebook ekosisteminin tüm ürünleriyle gerçekleştirilecek olan büyük ölçekli bir yeniden markalama sürecine katıldı. Hatırlatacağız gibi 28 Ekim’de Mark Zuckerberg, Facebook Connect konferansında yaptığı konuşmada, Facebook şirketinin adını değiştirdiğini duyurdu. Artık Facebook resmen Meta oldu. Buna göre yavaş yavaş Facebook ekosisteminin tüm ürünleri adına Facebook’tan gelen kuyruktan kurtulacak.

WhatsApp’ın 2.21.220.14 numaralı yeni beta sürümü bize sürecin şimdiden başladığını gösteriyor. Uygulamayı açarken, kullanıcılar artık WhatsApp’tan Facebook etiketini görmeyecek, bunun yerine Meta’dan WhatsApp görüntülenecektir. Popüler mesajlaşma platformunun diğer yerlerinde de benzer değişiklikler yapılacak.

WhatsAppİlginç bir şekilde şirket, kısa bir süre önce ürünlerinin adlarına Facebook’tan ibareler eklemeye başladı. Örneğin, WhatsApp yaklaşık bir yıl önce Facebook’tan WhatsApp’a dönüştü. Şimdi mesajlaşma platformu Zuckerberg’in kendi “Metaverse”ini yaratma planlarını yansıtacak. Bu değişiklikler ilk olarak Android’de daha sonra da iOS’te yapılacak. 2022 yılı bitmeden Meta markasını diğer ürünlerine de yansıtacak olan Facebook, yeni yapılandırma sürecinde gücüne güç katacak.

Facebook’un yeniden markalandırmaya gitmesi aslında firma için büyük bir iyilik oldu. Gizlilik konusunda çok büyük hatalar yapan Facebook’un, diğer ürünlerini de kendi çatısı altında barındırması o ürünlere de zarar veriyordu. Bu yüzden Metaverse’ü kurarak Facebook’un çatısı altından uygulamaların temizlenmesi firma için daha iyi olacak. Bu sayede yeniden güven tazeleyecekler diyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.