Akıllı Telefon Ekim 30, 2021 10:50

Xiaomi Mi 11 Ultra’dan Umudunuzu Kesebilirsiniz!

Xiaomi Mi 11 Ultra modelini bekleyenlerden misiniz? Artık umudunuzu kesebilirsiniz. Telefondaki tedarik sıkıntıları aşılamıyor...
Xiaomi Mi 11 Ultra’dan Umudunuzu Kesebilirsiniz!

Bu yılın ses getiren telefonlarından biri olan Xiaomi Mi 11 Ultra Çin ve Hindistan başta olmak üzere sınırlı sayıda ülkede satışa sunuldu. Devasa kamera modülü ve diğer güçlü donanım özellikleriyle birlikte öne çıkmaya başaran telefon görünüşe bakılırsa tedarik sorunları aşamıyor.

Bir dönem Xiaomi’nin MIUI Türkiye global sayfasında yerini alan ve Türkiye’de satışa sunulacağı yönünde heyecana neden olan telefon için artık bekleyişinizi sonlandırabilirsiniz. Çin dışında sınırlı sayıda satılan ve uzun süredir stokları tüketen telefonu tekrar raflarda göremeyeceğiz. Hem zaten telefon Türkiye’de satışa sunulsa dahi bu döviz kurunda fiyatı rahatlıkla 15 bin TL‘nin üzerinde olacaktı.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi, Hindistan gibi çok önemli satışlar gerçekleştirdiği Hindistan’da bile telefonu artık satamıyor. Bu durumun nedeni olarak da kontrol dışı koşullar gösteriliyor. Peki çok üreticiyi etkileyen başta işlemci olmak üzere diğer bileşenlerin tedarik edilmesi sorunu Mi 11 Ultra’nın Çin satışlarını bile çok yakında bitirebilir.

Xiaomi, bir sonraki premium üst segment akıllı telefonu olacak Xiaomi 12’ye kadar birçok ülkede Xiaomi 11T Pro modelini satışa çıkaracak. Telefonun geçtiğimiz gün Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. İki farklı bellek seçeneğiyle listelenen telefonu çok yakında raflarda göreceğiz. Yeri gelmişken hemen fiyatları da hatırlatalım.

  • 8GB RAM + 256GB depolama: 8.499 TL
  • 12GB RAM + 256GB depolama: 8.999 TL
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.