Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 30, 2021 19:24

Samsung, Çip Krizi ile Büyük Mücadele Edecek: İşte Yeni Planları!

Güney Koreli Samsung, çip krizi ile mücadele etmek için yeni planlarını uygulayacak. İşte büyük planların detayları yazımızda.
Samsung, Çip Krizi ile Büyük Mücadele Edecek: İşte Yeni Planları!

Koreli dev, devam eden çip sıkıntısıyla mücadele etmek ve TSMC’yi tahtından indirmek için büyük planlar yaptığını açıkladı. Üçüncü çeyrek kazançlarını aktarırken şirket, çip üretim yeteneklerini üç katına çıkarmayı hedeflediğini açıkladı.

Samsung Çip Üretimini Tam Olarak Üçe Katlayacak!

Şu anda, Samsung’un çip sektöründeki pazar payı yaklaşık %17 civarında ve en büyük ikinci yarı iletken üreticisi. En büyük rakibi olan TSMC ise %53 pazar payı ile tahtta oturuyor. Bununla birlikte Samsung’un kapsayacağı şey çip üretim çabalarını üçe katlayarak bu durumu tersine çevirmek ve çip krizine bir son vermek.

Samsung’un yöneticisi Han Seung-hoon, şirketin kazanç konferans görüşmesi sırasında şunları söyledi: “Pyeongtaek’teki kapasiteyi genişleterek ve ABD’de yeni bir fabrika kurmayı düşünerek müşterilerimizin ihtiyaçlarını mümkün olduğunca karşılamak için 2026 yılına kadar kapasitemizi yaklaşık üç kat artırmayı planlıyoruz”.

Samsung

Samsung’un çabaları yalnızca Güney Kore’deki kendi sahasıyla sınırlı değil, aynı zamanda ABD’ye de uzanıyor. Önceki bir rapora göre şirket, Teksas’taki 17 milyar dolarlık çip tesisini tamamlamaya yakın ve çip üretim devinin ortaya koyduğu tek hedef bu değil.

Bu gelişmeler ile genel olarak çip krizi probleminin zamanla azalacağını ve son bulacağını umut ediyoruz. Yarı iletken devlerinden de aynı adımları bekliyoruz. Samsung ve çip sektörü hakkında yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.