Akıllı Telefon Ekim 30, 2021 9:54

Redmi Note 11 Pro ve Note 11 Pro Plus İçin Heyecanlandıran Gelişme

Geçtiğimiz gün Çin'de tanıtılan Redmi Note 11 Pro ve Note 11 Pro Plus Çin dışına çıkıyor. İddiaya göre telefonların isimleri değişiyor.
Redmi Note 11 Pro ve Note 11 Pro Plus İçin Heyecanlandıran Gelişme

Xiaomi, Redmi ve POCO markası altında satışa sunulan aynı telefonun başka ülkelerde farklı isimlendirilmesine alıştık diyebiliriz. Benzer bir durum şimdi Redmi Note 11 Pro ve Note 11 Pro Plus cephesinde yaşanacak.  Güvenilir bir kaynağın paylaşımına göre her iki telefon Hindistan’da Xiaomi 11i ve Xiaomi 11i HyperCharge isimlendirmesiyle satışa sunulacak.

Peki Redmi Note 11 serisi aynı isimlendirmeyle miTürkiye’ye gelir? Beklentimiz Redmi Note 11 ailesinin orijinal isimlendirilmesiyle diğer ülkeler ve haliyle Türkiye’de satışa sunulacağı yönünde. Hatta Xiaomi bu telefonları Çin ve Hindistan’da satışa çıkarırken bazı donanım özelliklerinde değişikliğe gidebilir.

Redmi Note 11 ailesinin Türkiye satışının çok yakında başlayacağını düşünmüyoruz. Xiaomi’nin ses getiren orta segment telefonları öncelikle Çin ve Hindistan’daki talebi karşılamaya çalışacak. Öyle ki kasım ayı itibariyle her iki ülkede ciddi indirim kampanyaları başlayacak ve bu dönemde telefonlara yoğun bir ilgi olacaktır.

Redmi Note11 Pro ve Note11 Pro Plus modellerinin ikisinde de 6.67 inç büyüklüğünde 1080 × 2400 çözünürlüklü 120Hz AMOLED ekran yer alıyor. Dimensity 920 5G işlemcisinden güç alan telefonlar arasında önemli bir fark da hızlı şarj detayında karşımıza çıkıyor. Note 11 Pro 67 watt hızlı şarja sahipken, Note 11 Pro Plus’ta 120 watt’ı görüyoruz.

JBL destekli stereo hoparlörün eşik ettiği telefonların ikisinde de 108 megapiksel üçlü kamera yer alıyor. Ekran üzerine yerleştirilen kamera 16 megaiksel çözünürlüğünde. Telefonların parmak izi tarayıcıları ise yana monte halde.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.