OPPO Ekim 30, 2021 12:54

OPPO Reno 7 Özellikleri Belli Oldu

OPPO'nun yeni canavarı OPPO Reno 7 özellikleri ile karşımıza çıktı. Reno 7 serisi dosta güven düşmana korku salacak türden olacak.
OPPO Reno 7 Özellikleri Belli Oldu

Oppo Reno 7, Reno 7 Pro ve Reno 7 SE özellikleri, serinin piyasaya sürülmesinden önce ortaya çıktı. Oppo, bu yılın sonlarında bildiğiniz gibi Reno 7 serisi akıllı telefonlarını tanıtacak. Gelen sızıntılar şirketin Reno 7 serisi altında iki akıllı telefon çıkaracağı yönünde. Bunlara Reno 7 ve 7 Pro dahil olacak. Ancak Çinli firma bir sürpriz yapacak ve SE modelini de bu etkinlikte tanıtacak.

Ancak geçtiğimiz günlerde Reno 7 serisinin üçüncü bir akıllı telefona sahip olacağı keşfedildi. Söylentilerin doğru çıkması halinde sözde telefon Reno 7 SE takma adını taşıyacak.

OPPO Reno 7 özellikleri ile sizi şımartacak

EL Espanol’dan gelen bir rapor, Reno 7 serisiyle ilgili daha önceki spekülasyonları doğruluyor. Rapor, yaklaşmakta olan serinin bir SE modeli de dahil olmak üzere üç yeni el cihazı içereceğini iddia ediyor. Hem Reno 7 hem de Reno 7 Pro telefonlar, Full HD+ çözünürlüğe sahip devasa 6,5 ​​inç OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca vanilya modelinin ekranı 90Hz yenileme hızını destekleyecek. 7 Pro’nun ekranı ise 120Hz yenileme hızı desteği sunacak.

Ayrıca, Reno 7 ve Reno 7 Pro akıllı telefonlar, 65W hızlı şarj desteğini destekleyen 4.500 mAh pilden güç alacak. Kamera bölümlerinde, iki telefon da 32MP selfie kamerasına ev sahipliği yapacak. Ana model, 50MP Sony IMX766 kamera, 16MP ultra geniş kamera ve 2MP portre lensi dahil olmak üzere arkaya monte edilmiş üç kamera ile gelecek. Aynı şekilde Reno 7 Pro da üçlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapacak.

Ancak Reno 7 Pro, 64MP OmniVision OV64B ultra geniş lens ve arkada 13MP telefoto kamera ile birleştirilmiş 50MP Samsung GN5 sensöre sahip olacak. Kaputun altında, Reno 7’de MediaTek Dimensity 1200 yonga seti bulunacak. 8GB, 12GB RAM seçenekleriyle gönderilecek ve 256GB’a kadar yerleşik depolama kapasitesi sunacak. Pro varyantı, bunun yerine bir Snapdragon 888 yonga seti tarafından desteklenecek.

OPPO Reno 7 Özellikleri

Reno 7 SE telefonun, Reno 7 serisindeki en düşük seviye model olacağı bildiriliyor. Telefonda MediaTek Dimensity 920 yonga seti bulunacak. Ayrıca, 90Hz yenileme hızına ve Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.43 inç ekrana sahip olacak. Telefon, 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB dahili depolama kapasitesi ile satışa sunulacak. Ayrıca, 65W hızlı şarj desteğine sahip 4.300mAh pil, Reno 7 SE’de yer alacak.

Fotoğraf cephesinde, telefonun arkasında üç kamera olacak. Bunlara 64MP OmniVision OV64B ana kamera, 8MP Sony IMX355 kamera ve 2MP portre lensi dahil olacak. Bunun dışında, 32MP telefonda ön kamera bulunacak. Oppo, Reno 7 serisiyle ilgili resmi ayrıntıları paylaşmaktan kaçındı. Ancak, daha önceki raporlar, dizinin bu yıl Kasım ayında başlayacağını gösteriyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.