Akıllı Telefon Ekim 30, 2021 18:53

Google Pixel 6, iPhone 13 Pro Max’i Tahtından Etti

Google Pixel 6 batarya performansıyla göz doldurdu. Hatta telefon son dönemin en iyisi olan iPhone 13 Pro Max'i geride bıraktı.
Google Pixel 6, iPhone 13 Pro Max’i Tahtından Etti

Google Pixel 6 serisi öncül modelleriyle kıyaslandığında daha büyük pil ve daha hızlı şarj desteğiyle geliyor. Bu durum haliyle telefonların pil sürelerini daha ileri taşıyacaktır. İlk yapılan pil testi incelemeleri Google Pixel 6’nın bu alanda şampiyon olan iPhone 13 Pro Max’i bile bir katerodeki geride bıraktığını gösteriyor. Fakat iPhone 13 Pro Max iki kulvarda hala ilk sırada. Bunu belirtemeden geçmeyelim.

Pil testi incelemeleri epey ciddiye alınan Phone Arena sitesinin son konuğu Pixel 6 ve Pixel 6 Pro oldu. 600 dolar fiyattan satışa sunulan Pixel 6, kesintisiz YouTube video akış testinde 11 saat kullanım süresi elde etmeyi başardı. Bu süre iPhone 13 Pro Max’te 10 saat 23 dakika şeklindeydi. Pixel 6 Pro ise aynı kullanım senaryosunda 9 saat 10 dakika süre elde ediyor.

Söz konusu oyun deneyimi olduğunda ise iPhone 13 Pro Max’in eline kimse su dökemiyor. Pixel 6 serisine güç veren Tensor işlemcisinin bu noktada daha fazla oyun optimizasyonuna ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Yine web’de gezinme sürelerine baktığımızda da iPhone 13 serisi epey önde görünüyor. 90Hz ekrana sahip olan Pixel 6, bu kıyaslamada 120Hz ekranlı iPhone 13 Pro / Pro Max, Galaxy S21 Ultra 5G’nin gerisinde kalıyor. Tabii bu testte 14 saat 8 dakikalık süre hiç de fena görünmüyor.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinde sırasıyla Full HD+ ve Quad HD + çözünürlüklü OLED ekranlar yer alıyor. 4.614 mAh ve 5003 mAh büyüklüğünde piller taşıyan telefonlar 30 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.