Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 29, 2021 13:37

Xiaomi 12 Kanlı Canlı Görüntülendi!

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 12 bugün kanlı canlı çalışırken görüntülendi. Ekran konusunda bu telefon olmuş.
Xiaomi 12 Kanlı Canlı Görüntülendi!

Xiaomi‘nin Aralık ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi Xiaomi 12 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün gelen sızıntı ise herkesi heyecanlandırmayı başardı. Slashleaks, amiral gemisi Xiaomi 12’nin ilk gerçek fotoğraflarını yayınladı. Çoğu zaman olduğu gibi, akıllı telefon Çin metrosunda bir kullanıcının elinde, cihazın tasarımını gizleyen özel bir kutuya yerleştirilirken görüldü. Güç ve ses düğmelerinin sağ tarafta yer aldığı görülüyor. Ek olarak, ekranın orta üst kısmında bulunan tek bir ön kamera görülebilir.

Xiaomi 12 kanlı canlı çalışırken anavatanında görüldü

Başka bir kullanıcı, Xiaomi 12 için koruyucu camın ilk fotoğraflarını yayınladı ve amiral gemisinin yanlarında kavisli bir ekrana ve üstte ortada bir kamera deliğine sahip olduğunu doğruladı. Parmak izi tarayıcı ekranın altında olacak. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi ekran kalitesi açısından geliştirilecek. Şu anda 1Hz’den 120Hz’e kadar uyarlanabilir yenileme hızı ayarı sağlayabilecek bir LTPO ekranı hakkında birçok söylenti var. Bu, pil gücünü etkili bir şekilde koruyacaktır.

Xiaomi 12

Buna ek olarak, son zamanlarda yeni serinin 5000 mAh civarında olması beklenen büyük bir pil kapasitesine sahip olacağına dair haberler ortaya çıktı. Kablosuz şarj, Çin yasaları ve 50W sınırı ile sınırlandırılabilir. Ancak kablolu şarj hızı tüm dünyada 120 watt olacak. Snapdragon 898 yonga seti ve 8 GB RAM’den beslenecek olan yeni seride yazılımsal olarak ARM artırma opsiyonu da bulunacak.

Fiyat açısından Xiaomi’nin bu yıl nasıl bir politika izleyeceğini kestirmek güç. Çin’de devam eden çip krizi ve enerji krizinden dolayı fiyat bandının nasıl şekilleneceği henüz bilinmiyor. Ancak Xiaomi’nin yine uygun bir fiyat uygulamasını bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.