Akıllı Telefon Ekim 29, 2021 9:23

Google Pixel 6 Kullanıcıları Can Sıkan Bir Sorun ile Karşılaşıyor!

Şirketin yepyeni telefonu Google Pixel 6 serisi bu sefer bir sorunu ile gündeme çıkıyor. İşte o can sıkan sorunun detayları.
Google Pixel 6 Kullanıcıları Can Sıkan Bir Sorun ile Karşılaşıyor!

Teknoloji devinin yeni telefon serisi Google Pixel 6 son zamanlarda tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Geçen hafta piyasaya sürülen yeni Pixel telefonlar bugün itibariyle bazı sahiplerine gönderilmeye başladı. Telefonla ilgili sevilecek bir sürü şey olsa da, şikayetler şu an yeni bir sorunu işaret ediyor.

Google Pixel 6 Serisinde Ekranda Işık Titremesi ve Dalgalanmaları Rahatsız Edici Düzeyde!

Şu anda telefonla ilgili birçok şikayet var ancak en ciddi olanı terim ismiyle “screen flickering“. Bu sorun ekranda gözle görülür düzeyde görsel titreşmelere ve dalgalanmalara sebep oluyor. Pixel 6 serisinin ekranıyla ilgili raporlar, Pixel 6  Pro’da titreme sorununu da gün yüzüne çıkarıyor.

Bir Reddit gönderisine göre, telefon kapalıyken güç düğmesine basıldığında Pixel 6 Pro’nun ekranı titreme yapıyor. Gönderinin altındaki yorumlar, diğer kullanıcıların aynı sorunu yaşadığını doğruladığından bu sorunun tek seferlik bir sorun olmadığını anlayabiliriz.

Google Pixel 6 Flicker

Bu problem seri üretimde yaşanan hatalardan dolayı kaynaklı ise daha büyük bir sorunun habercisi olabileceğine dair endişeler var. Başka bir kullanıcı ise ekrandaki yeşil renk tonunun rahatsız edicisi olmasından da şikayet ediyor. Bunun da OLED panelle ilgili bir sorundan olabileceği düşünülmekte.

Google henüz bu iddialara yanıt vermedi ancak telefonlar bugün gönderilmeye başlandı. Bununla birlikte Google’ın hâlâ kalite kontrol sorunlarından muzdarip olduğunu görmek gerçekten de ilgi çekici bir durum. Şirket bu durum hakkında yanıt verdiği an size aktaracağız. Takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.