Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 29, 2021 8:52

Facebook İsim Değiştirdi, Artık Facebook Tarih Oldu!

Facebook son zamanlarda isim değişikliği ihtimali ile gündemdeydi ve değişiklik gerçekleşti. İşte Facebook'un yeni adı karşınızda.
Facebook İsim Değiştirdi, Artık Facebook Tarih Oldu!

Sosyal medya devi uzun zamandır isim değişikliği ile sık sık gündeme çıkıyordu ve yeni isim tamamen belirsizdi. Ancak bugün itibariyle Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin Connect etkinliğinde şirketin yeni adının “Meta” olacağını duyurdu.

Facebook’a Elveda: Şirketin Yeni Adı “Meta” Oldu ve Bütün Platformlar Bu İsimde Toplanacak!

Facebook, büyük bir marka değişikliğinin parçası olarak kurumsal adını artık Meta olarak değiştirdi. Şirket, sosyal medyayı ileri bir boyuta taşıyacak olan sanal gerçeklik gibi alanları da kapsamak istediği için ve bir “metaverse” şirket olmak amacıyla bu isme gittiği düşünülüyor.

Zuckerberg, “Biz bağlantı kurmak için teknoloji oluşturan bir şirketiz.”, “Birlikte, sonunda insanları teknolojimizin merkezine koyabiliriz ve birlikte çok daha büyük bir yaratıcı ekonominin kilidini açabiliriz.” gibi açıklamalarda bulundu.

Facebook Meta

Şirket şu anda Twitter “@meta” hesabına ve meta.com adresine sahip durumda. Ayrıca “meta.com” adresinde değişiklikleri özetleyen bir karşılama sayfası da mevcut.

Şu anda değişiklik, Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi bireysel platformları için geçerli değil. Yalnızca sahibi olan ana şirket için geçerli durumda. Şirket sanal dünyanın, iş, oyun, konserlerden, arkadaşlar ve aile ile sosyalleşmeye kadar neredeyse her şey için kullanılabileceği umuduna sahip durumda. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.