Akıllı Telefon Ekim 28, 2021 8:53

Xiaomi 12 Cephesinde Çok Önemli Sızıntı

Xiaomi 12 cephesinden sızıntılar gelmeye devam ediyor. Merakla beklenen akıllı telefona dair son gelişmeleri aktarıyoruz...
Xiaomi 12 Cephesinde Çok Önemli Sızıntı

Xiaomi 12, Snapdragon 898 işlemcisinden güç alan ilk telefon olacağa benziyor. Çinli şirketin aralık ayı içerisinde duyurması planlanan telefonu görünüş bakılırsa iki modelde karşımıza çıkacak. Güvenilir bir kaynak Xiaomi 12’nin iki farklı versiyonuna ait model numaralarını yayınladı.

2201122C ve 2203121C, Xiaomi 12 serisinin bir parçası olacaklar. Diğer modelde isimlendirmenin nasıl yapılacağı henüz bilinmiyor. Belki de Xiaomi12 ve Xiaomi12 Pro modellerinin tanıtımı bu defa aynı anda gerçekleşir.

Xiaomi’nin bir sonraki üst segment telefonu pek çok açıdan daha gelişmiş donanım özellikleriyle gelecek. Daha güçlü işlemcinin yanında daha iyi kameralar, daha iyi bir ekran ve daha hızlı şarj çözümü bunların başında gelecek.

Xiaomi 12

Temmuz ayından bu yana gündemde olan Xiaomi 12’de ekran altı kamera teknolojisinin yer alması bekleniyor. Bununla birlikte daha ince alt çerçeve ve kavisli ekranla birlikte ekran / kasa oranı en iyi telefon Xiaomi12 olabilir.

Telefonda Samsung üretimi E5 AMOLED ekran göreceğiz. 1Hz – 120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızına sahip olacak bu ekran 2K çözünürlükle geliyor.

Xiaomi 12’nin kamera birimine gelince; güvenilir kaynakların aktardıklarına göre telefondaki üç kamera da 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Sensör tipleri ise geniş açılı ana kamera, ultra geniş açılı kamera ve telefoto / periskop kamera şeklinde. Öte yandan Xiaomi 12’nin 1920 fps süper ağır video çekim desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Öte yandan Xiaomi 12’nin kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümüyle çıkacak. Gelen bilgilere göre MIUI 13’ün gelişimi sürüyor ve telefonun çıkışına yetişmeyecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.