Akıllı Telefon Ekim 28, 2021 9:50

POCO M4 Pro Hem Sevindirdi Hem de Üzdü

POCO M4 Pro cephesinde sular durulmuyor. Orta segmen telefon son olarak Geekbench kriter testinde ortaya çıktı. RAM sevindirdi, ancak...
POCO M4 Pro Hem Sevindirdi Hem de Üzdü

POCO’nun bir sonraki M serisi telefonu hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. POCO M4 Pro 5G ismiyle çıkış yapması beklenen telefon, Geekbench testinde göründü. Burada yer alan bilgiler,  bazı kullanıcıları sevindirecek bazılarını ise üzecek.

Sevindirici olan gelişme ile başlayalım. Geekbech testine göre M4 Pro 5G’de 8GB RAM seçeneği de olacak. Daha önceki sızıntılarda telefonun 4GB RAM + 64GB depolama ve 6GB RAM + 128GB bellek seçenekleri onaylanmıştı. POCO M serisinde 8GB RAM seviyesini görmek telefonları daha iddialı bir noktaya getirecektir.

Kriter testinde yer alan bilgilere göre M4 Pro 5G kutudan Android 11 sürümüyle çıkacak. MIUI sürümü ise muhtemelen 12.5’in geliştirilmiş versiyonu olacaktır. Gelelim telefona dair üzücü gelişmeye. M4 Pro 5G, MediaTek MT6833P işlemcisinden güç alıyor görünüyor.

Bu işlemci MediaTek Dimensity 700 ile aynı model numarasını taşıyor. Dimensity 700’ün aynı zamanda POCO M3 Pro 5G’de kullanıldığını hatırlatalım. Bununla birlikte model numarasındaki “P” işlemcinin belli noktalarda geliştirilmiş olabileceği anlamına gelebilir. Bakalım POCO’nun buradaki adımları neler olacak.

POCO M4 Pro’nun önümüzdeki birkaç hafta içerisinde resmiyet kazanmasını bekliyoruz. Bütçe dostu fiyatı, tasarımı ve renk seçenekleriyle genç kullanıcıları hedefleyecek telefon tanıtıldıktan bir süre sonra Türkiye pazarına giriş yapacaktır. Telefona dair gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.