Akıllı Telefon Ekim 28, 2021 11:52

Infinix Smart 6 Tanıtıldı! Fiyatı Sadece 1.150 TL

Infinix ürün yelpazesine son olarak Infinix Smart 6 modelini dahil etti. Yeni telefon bütçe dostu fiyatıyla gençleri hedef alıyor.
Infinix Smart 6 Tanıtıldı! Fiyatı Sadece 1.150 TL

Bütçe dostu akıllı telefon denince akla gelen markalardan biri olan Infinix her geçen dün daha fazla pazara açılmayı sürdürüyor. Bir süreden beri Türkiye’de olan ve bu süre zarfında ciddi bir kullanıcı kitlesi edinen markadan son olarak Infinix Smart 6 modeli geldi. Kutundan Android 11 Go Edition sürümüyle çıkan telefonda bütçe dostu bir fiyatla piyasaya sürülüyor.

Telefonda 6.6 inç büyüklüğünde HD + çözünürlüğünde LCD ekran yer alıyor. Ekran maksiumum 500 nit parlaklığa erişebiliyor ve su damlası çentikle geliyor. Sekiz çekirdekli Unisoc SC9863A işlemcisinden güç alan telefonda bellek birimi 2GB RAM + 32GB şeklinde çıkıyor. Bellek birimi yetersiz görüne de, telefonun Android 11’in hafifletilmiş sürümünü çalıştırdığını hatırlatalım.

Telefonun arkasında çift kamera yer almakta. Ana kamera 8 megapiksel çözünürlüğünde. Bu kameraya 0.8 megapiksel derinlik kamerası eşlik ediyor. Ön bölümde 5 megapiksel kamera kullanılırken bu kamera ile yüz tanıma işlevinden yararlanılmakta.

Smart 6’nın dezavantajlarından biri de mikro USB girişine sahip olması. Neyse ki telefonda 5.000 mAh gibi büyük bir pil yer alıyor. 10 watt şarj desteğine sahip olan pil 31 saat konuşma ve 87 saat müzik çalma sunabiliyor.

Infinix Smart6’nın odak noktasının fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Genç kullanıcıları hedef alan telefonun mavi, yeşil ve siyah renk seçenekleri 120 $ (Bugünkü kur ile 1.150 TL) fiyat etiketi taşıyor. Telefonun Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı şu an için net değil.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.