PlayStation Ekim 28, 2021 19:48

Apple Music Sonunda PlayStation 5’e Geldi!

Spotify'ın ardından Apple Music de PlayStation 5 için yayınlandı. Artık televizyonlarınızda Apple TV olmadan müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.
Apple Music Sonunda PlayStation 5’e Geldi!

Apple bugün geç de olsa PlayStation 5 için Apple Music uygulamasını yayınladı. Bu, PS5’i bu ayın başlarında hizmetin yakında konsollara gelebileceği söylentisinin ardından Apple Music desteği alan ilk konsol yapıyor. Spotify’ın ardından PlayStation 5’te yeni bir müzik uygulamasının yer alması oldukça sevindirici.

Yeni uygulama ile PlayStation 5 kullanıcıları 90 milyondan fazla şarkı, 30.000’den fazla küratörlü çalma listesi, 4K müzik videoları ve Music Radio dahil olmak üzere tüm Music içeriğine erişebilecek.

Apple’ın müzik servisi, PlayStation 5 kullanıcı arayüzüne düzgün bir şekilde entegre oluyor. DualSense denetleyicisindeki PS düğmesine basılarak Kontrol Merkezi üzerinden erişilebiliyor. Uygulama, oynanan oyuna göre öneriler bulunuyor. Ayrıca müzik ve videolar için tam arka planda oynatma desteği alıyorsunuz

Ne Sony ne de Apple, PlayStation 5’teki Apple Music’in kayıpsız veya yüksek çözünürlüklü kayıpsız sesi destekleyip desteklemediği konusunda henüz netlik kazanmış değil. Ayrıca, PlayStation 5’in Atmos’u doğal olarak çözemediği için Dolby Atmos’tan da bahsedilmiyor.

Apple Music PS5

Ayrıca uygulamanın Xbox konsollarına ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Apple, bu makineler için Apple TV+ uygulamasını sağlasa da, PlayStation 4 konsollarında da mevcut değil. PlayStation 5 için uygulama artık aboneliği olan kullanıcılar için indirilebilir ve kurulabilir. Xbox’a da gelmesini beklediğimiz uygulama Dolby Atmos desteği ile farkını asıl bu konsolda ortaya koyacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.