WhatsApp Ekim 27, 2021 14:50

WhatsApp O Özelliğini Pixel’e Getirdi!

Facebook'un bünyesindeki WhatsApp, iPhone'dan Android'e sohbet geçmişini aktarma özelliğini Samsung'dan sonra Pixel'e de getirdi.
WhatsApp O Özelliğini Pixel’e Getirdi!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android 10 veya sonraki sürümleri çalıştıran Samsung cihazlarından başlayarak, sohbet geçmişini iOS’tan Android’e taşıma özelliğini resmi olarak kullanıma sunmaya başladı. O zaman, firma bu özelliğin yakında daha fazla Android cihaz için kullanılabileceğini söyledi.

Bugün iseGoogle, bugünden itibaren bu özelliğin Android 12 çalıştıran Pixel telefonlar ve diğer Android telefonlar için kullanılabileceğini duyurdu. Pixel sahipleri aşağıdaki adımları izleyerek sohbet geçmişlerini iPhone’dan Android’e kolayca taşıyabiliyor.

  • iPhone ve Android telefon arasında USB-C – Lightning kablosunu kullanın
  • Yeni Android cihazı kurulurken istendiğinde, Ayarlar⇾ Sohbetler ⇾ Sohbetleri Android’e taşı bölümüne giderek iPhone’da bir QR kodu tarayın
  • Tüm konuşmalarınızı, medyanızı ve daha fazlasını yeni cihaza taşımak için başlat’a basın

Bu aktarım özelliği, Android 12 ile piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlarda da mevcut olacak. Ancak telefon üreticilerinin bu özelliği eklemesi gerekiyor. Ancak sohbet geçmişini Android’den iOS’a taşımak hala mümkün değil ve WhatsApp’ın bunu test ettiği söyleniyor.

WhatsApp

Google, yeni özellikle ilgili olarak; “iPhone’dan Android’e geçişi kolaylaştırmak ve WhatsApp’taki geçmişinizi yanınızda götürmek için tasarlanmış yeni bir dizi özellik oluşturmak için WhatsApp’la yakın bir şekilde çalıştık. Ekibimiz, aktarım işlemi boyunca verilerinizin korunmasını sağlamak için Facebook ile el ele çalıştı. Böylece başka hiç kimse WhatsApp’taki bilgilerinize ve dosyalarınıza erişemeyecek. WhatsApp’taki sohbet geçmişiniz iPhone’unuzdan yeni Android telefonunuza kopyalanacak ve aktarım devam ederken eski cihazda yeni mesajlar almamanızı otomatik olarak sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Şu sıralar birçok kullanıcı iPhone ile Android telefon arasında sohbet geçmişini aktaramadığı için platform değiştiremiyor. 2022 yılının ilk ışıklarında artık bu özelliği diğer tüm Android telefonların da destekleyeceğini düşünüyoruz. Sohbet geçmişini platformlar arasında aktarmak o kadar zor olmasa gerek…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.