iPhone Ekim 27, 2021 18:55

iPhone SE 3 Önümüzdeki Yıl Geliyor!

Apple'ın merakla beklenen telefonu iPhone SE 3 için geri sayım başladı. Küçük canavar önümüzdeki yıl bizlerle birlikte olacak.
iPhone SE 3 Önümüzdeki Yıl Geliyor!

Apple, uygun fiyatlı iPhone kavramını iPhone SE ile hayatımıza kazandırmıştıdı. Sonrasında ise ikinci nesilini üreten Apple, pandemiden dolayı iPhone SE 3 modelini pas geçmişti. Ancak bugün gelen haberler Cupertinolu firmanın yeni canavarını önümüzdeki yıl tanıtacağı yönünde. Yine Amerika’da uygun fiyatla satılacak olan bu canavar, ülkemizde kurun ve verginin etkisiyle 7.000 TL bandında satılacak gibi görünüyor.

3. nesil iPhone SE, iPhone 8’in 4.7 inç LCD tabanını koruyacak. Ancak bu modelde Apple A15 yonga seti yer alacağı için telefonun 5G desteği bulunacak. Yine aynı tasarımla gelmesi beklenen bu modelde, çok düşük ihtimal de olsa Face ID’nin veya ekran altı kameranın yer alabileceği söyleniyor.

Kamera açısından ise telefonda yine tek kamera kurulumu yer alabilir. İkili kameralarını ana modellerde kullanan Apple’ın, küçük ekranlı telefon sevenlere hitap etmesi bekleniyor. Bu yüzden iPhone 14 ile birlikte mini serisi ortadan kaldırılabilir. Cupertinolu teknoloji devinin şimdilik yeni küçük canavarı ile neler sunacağını kestirmek güç. Bu yüzden 2022 yılının ortasını beklemek daha mantıklı olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.