Akıllı Telefon Ekim 26, 2021 8:22

En İyi Kameralı Sony Xperia Pro-I Cephesinde Beklenen Sızıntı Gerçekleşti

Son dönemde gündemden düşmeyen telefonlardan biri olan Sony Xperia Pro-I karşımıza çıktı. Sony'nin yeni telefonu kamerasıyla çok iddialı.
En İyi Kameralı Sony Xperia Pro-I Cephesinde Beklenen Sızıntı Gerçekleşti

Sony’nin bugün gerçekleştireceği etkinlikte karşımıza çıkaracağı telefon belli oldu: Sony Xperia Pro-I. Sony’nin “Bir akıllı telefondaki en iyi kamera” sloganıyla duyurduğu akıllı telefonun kamera tasarımı önceki Xperia telefonlardan farklı görünüyor.

Profesyonel kullanıcılara hitap edecek akıllı telefonda arka bölümde üçlü kamera yer alıyor. Ortada Zeiss Tessar lensle desteklenen 1 inç büyüklüğünde ana kamera yer alıyor. Bu kameranın diyafram değeri F2.0 ile F4.0 arasında geçiş yapabilecek. Telefonda ayrıca ultra geniş açılı ve telefoto kameraların yer alması bekleniyor.

Xperia Pro-I, öncül modeli olan Xperia Pro’ya benzer bir tasarımla geliyor. İkiliyi arka kamera dizilimleri birbirinden ayırıyor. Ön bölüme bakıldığında Sony’nin kamerayı bir kez daha üst kısımdaki çerçeveye yerleştirdiğini görüyoruz.

Yayınlanan bazı görüntülerde Xperia Pro-I’in takılacağı aksesuarları görüyoruz. Tüm bu video aksesuarları telefonun profesyonel düzeyde içerik oluşturanlara hitap edeceğini gösteriyor. Başka bir fotoğrafta, Xperia Pro-I’nin beyaz bir Sony VR kulaklığına takılı olduğu görülüyor. Bu gelişme Sony’nin yarınki etkinlikte büyük olasılıkla bir VR kulaklığı duyuracağı anlamına geliyor.

4K çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip OLED ekranın yer alacağı telefona beklendiği gibi Snapdragon 888 güç verecek. Android 11, stereo hoparlör, IP68 sertifikası, yana monte parmak izi tarayıcısı ve 30 watt hızlı şarj desteği telefonda öne çıkan diğer özellikler olacak.

Xperia Pro-I hiç de ucuz bir telefon olmayacak, zira daha önce tanıtılan Xperia Pro Avrupa’da 2.499 €’dan satışa sunulmuştu.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.