Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 25, 2021 18:57

Nintendo Switch 2 Ne Zaman Gelecek?

Nintendo'nun yeni konsolu olması beklenen Nintendo Switch 2 için üzücü haber geldi. Yeni nesil konsol bekleyenler uzun bir süre bekleyecek.
Nintendo Switch 2 Ne Zaman Gelecek?

Nintendo, Nintendo Switch ile oyun dünyasında kartların yeniden dağıtılmasını sağladı. Nintendo Wii U ile başarısız olan firma, yeni konsolu ile bu başarısızlığı telafi ettiği gibi satışlar açısından da dünyayı sallamayı başardı. Herkes Nintendo’dan şu sıralar Nintendo Switch 2 veya Pro olarak isimlendirilecek yeni konsol bekliyordu. Ancak Japon oyun devi karşımıza OLED ekranlı sürümü ile çıkmıştı. Bugün ise yeni nesil konsol hakkında üzücü haberler geldi.

Analist Michael Pachter, Nintendo’nun Switch’in yerini alacak konsolunun ne zaman çıkaracağı konusunda açıklama yaptı. Pachter oldukça karamsar ve yeni Nintendo konsolunun üç yıl içinde çıkmayacağını savunuyor.

Pachter; “Sanırım yeni konsolu muhtemelen 2024’e kadar, daha büyük olasılıkla 2025’e kadar görmeyeceksiniz. Yapamadıkları için değil, yapabilecekleri için değil, Nintendo Switch’te daha fazla para kazanacakları için. Switch hala 300 dolar olarak fiyatlandırılırsa, Noel’e kadar 250 dolar civarına düşecek ve promosyon bittikten sonra tekrar yükselecek. OLED versiyonu standart versiyon olacak ve her zaman bu fiyat aralığında önemli bir düşüş yaşamadan kalacak. Bu konsolu inşa etmek Nintendo’ya 150 dolardan, hatta belki de 100 dolardan daha azına mal olacak. Bu nedenle şirket, zamanla büyük karlar elde etmeyi dört gözle bekleyebilir.” ifadelerini kullandı.

Nintendo Switch 2

Pachter sözlerine Nintendo, Sony ve Microsoft‘u rakip olarak görmediğini kendilerinin belirli bir çizgide ilerlediklerinin de altını çizdi. Hibrit yapısı ile oyunculuğu değiştiren Switch konsolu Pachter’ın de dediği gibi tüm dünyada adeta yok satıyor. Önümüzdeki Black Friday ayında Nintendo’nun yine en çok konsol satışı yapan firma olacağı aşikar. Çip krizinden zerre etkilenmeyen firma, grafikleri ile öne çıkan PlayStation 5 ve Xbox Series X/S karşısında başarılı olacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.