Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 25, 2021 12:57

Huawei Giyilebilir Teknoloji Konusunda Büyük Başarı Elde Etti

Çinli teknoloji devi Huawei giyilebilir teknoloji ürünlerinin satışı konusunda büyük bir başarıya imza attı. Huawei'de yüzler gülüyor.
Huawei Giyilebilir Teknoloji Konusunda Büyük Başarı Elde Etti

Amerika ile Çin arasındaki ekonomik savaştan en büyük darbeyi alan Huawei’nin, Android lisansı iptal edilmiş ve Snapdragon/MediaTek yonga seti kullanımının önüne geçilmişti. Ancak Çinli teknoloji devi bu engelleri aşmayı başarmış ve HarmonyOS 2.0 ile adeta küllerinden yeniden doğmayı başarmıştı. Huawei bugün yeni başarısını devam eden Huawei Geliştirici Konferansı 2021’de paylaştı. Huawei Tüketici bölümünün üst düzey yöneticilerinden birine göre, Huawei giyilebilir teknolojik cihazların toplam sevkiyatı 80 milyon birimi aştı.

Huawei giyilebilir teknoloji konusunda kendini aştı

Daha spesifik olarak, Eylül 2021 itibariyle, Huawei dünya çapında 80 milyondan fazla akıllı saat, spor bileziği ve ses aksesuarı sattı. Ayrıca Huawei cihazlarının dünya çapında 320 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı da belirtiliyor. Ayrıca spor ve sağlık için Huawei Health uygulaması her ay 83 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Aynı zamanda, tescilli işletim sistemi HarmonyOS zaten 157 milyon cihazda yer alıyor.

Aksesuar konusunda izlediği uygun fiyat politikası Huawei’nin güçlenmesini sağladı. HarmonyOS 2.0 ile ekosistem oluşturan Çinli dev, ilerleyen süreçte daha fazla kullanıcıyı bünyesine çekecek. Tüm cihazların bir uyum içerisinde çalıştığı HarmonyOS 2.0 işletim sistemi kullanıcıların da ilgisini çekecek.

Aldığınız bir bilekliğin telefonun yanında akıllı hoparlör ile bile uyumlu olduğunu düşünün. İşte Huawei tam da bunu hedefliyor. Bu sayede aksesuar satışı önümüzdeki aylarda 100 milyon barajını aşacak gibi görünüyor.

Huawei Giyilebilir Teknoloji

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.