Akıllı Telefon Ekim 24, 2021 9:50

OPPO Reno 7 Pro İşte Böyle Görünecek!

OPPO Reno 7 Pro patent başvurularında ortaya çıktı. telefonun enteresan bir köşeli yapısı olacak. Peki Reno 7 Pro ne zaman tanıtılacak?
OPPO Reno 7 Pro İşte Böyle Görünecek!

Bizler Türkiye’de Reno 6 serisinin ne zaman satışa sunulacağını beklerken, Çinli kullanıcılar kasım ayı itibariyle Reno 7 serisini ellerine almış olacaklar. OPPO, gelecek ay gerçekleştireceği etkinlikte Reno 7 serisini resmi olarak duyuracak. Seride OPPO Reno 7 Pro, Reno 7 ve Reno 7 Pro Plus şeklinde üç model yer alacak. OPPO’nun son dönem patent başvurularından biri iddiaya göre Reno 7 Pro’nun tasarımını gözler önüne seriyor.

Lets Go Digital sitesi tarafından ortaya çıkarılan görüntüye bakılırsa Reno 7 Pro, Reno 6 Pro’nun genel görünümüne sahip olacak. Ancak Reno 7 Pro’da köşelerin biraz daha belirgin olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Ön bölümde beklendiği gibi kavisli ekran bizleri karşılayacak. Ön kamera ise bir kez daha ekran üzerinde sol köşeye yerleştirilmiş.

Telefon arkasında sol üst köşeye dikey şekilde hizalanmış üç kamera ve dörtlü LED flaş yer alıyor. En üstteki kameranın sağ tarafında dördüncü bir kamera daha göze çarpıyor.

Reno 7 Pro’nun şu ana kadar kamera ve işlemci özellikleri belli olmuş durumda. Telefona MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisi güç verecek. Ana kamerada ise Sony’nin 50 megapiksel çözünürlüğündeki IMX766 görüntü sensörü yer alacak.

Reno 7 Pro Plus modelinde Snapdragon 888, Reno 7’de ise Dimensity 920 işlemcilerinin kullanılması bekleniyor. Üç modelde Full HD+ OLED ekran olacak. Reno 7’de bu ekran 90Hz, diğer iki modelde ise 120Hz tarama hızını destekleyecek. Telefonlarda ayrıca 65 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde piller tercih edilecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.