Akıllı Telefon Ekim 23, 2021 16:50

Sony Şarj Cihazı Furyasına Katılan Son Üretici Oldu, Fakat Fiyat Düştü

Sony şarj cihazı Xperia telefonların kutusundan çıkıyor. Furyaya ilk olarak Xperia 10 III modeliyle başladı. Neyse ki telefonun fiyatı düştü.
Sony Şarj Cihazı Furyasına Katılan Son Üretici Oldu, Fakat Fiyat Düştü

Apple, çevresel etkilerini göz önüne bulundurarak iPhone 12 serisi ile birlikte tüm iPhone’ların kutusundan şarj cihazını çıkardı. Samsung başta olmak üzere pek çok Android üreticisi bu furyaya dahil olarak başta üst segment olmak üzere kutulardan şarj cihazını çıkarmaya başladı. Bu furyaya son olarak Sony dahil oldu. Akıllı telefon dünyasında varlığı yokluğu tartışma konusu olan Sony, bundan sonraki süreçte Xperia telefonların kutusunda şarj cihazı bulundurmayacak.

GSM Arena sitesinde yer alan habere göre Xperia 10 III modeli Almanya’da kutusunda şarj olmadan satışa sunulmaya başlandı. Sevindirici olan gelişme ise Sony’nin bu hamle sonrası telefonun fiyatında indirime gitmesi. Şarj cihazının kutudan çıkarılması sonra Xperia 10 III’ün fiyatında 10 € indirime gidildi.

Sony, şarj cihazını kutudan neden çıkardığına dair bir açıklamada bulunmadı. Fakat bunun diğer üreticilerin açıkladığı şekilde çevresel etkenlerin neden olduğunu düşünüyoruz. Akıllı telefon dünyasında zor bir dönemden geçen Sony bundan sonraki süreçte muhtemelen kademeli olarak başta Xperia 1 III ve Xperia 5 III olmak üzere tüm telefonların kutusundan şarj cihazını çıkaracak. Yine Sony, 26 Ekim tarihinde yeni bir Xperia telefon duyuracak. Bu telefonun da kutusunda muhtemelen şarj cihazı olmayacaktır.

Telefon üreticilerin kutulardan şarj cihazını çıkarmaları konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.