Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 23, 2021 10:12

Elon Musk Tim Cook’un İstanbul Paylaşımıyla Dalga Geçti

Tesla ve SpaceX'in kurucusu olan Elon Musk, Apple'ın CEO'su Tim Cook'un İstanbul'daki Apple Store paylaşımı ile feci dalga geçti.
Elon Musk Tim Cook’un İstanbul Paylaşımıyla Dalga Geçti

Cupertinolu teknoloji devi Apple, geçtiğimiz gün İstanbul’da Bağdat caddesinde yeni Apple Store mağazasının açılışını gerçekleştirdi. Konu ile ilgili olarak Tweet atan Apple’ın CEO’su Tim Cook, Tesla ve SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk beyfendinin diline düşmekten kurtulamadı. Peki, bu süreçte neler yaşandı?

Tim Cook attığı Tweet’te; “İstanbul’daki yeni güzel mağazamız Apple Bağdat Caddesi ile tanışın. Bu canlı topluluğun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz ve müşterileri bu muhteşem yeni alana davet etmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı. Bu Tweet’in altına Elon Musk’tan hemen cevap geldi. Dahi çocuk Tweet’in altına “Gelin, Apple Parlatma Bezi’ni görün.” diye cevap verdi.

Apple Parlatma Bezi ne alaka diyenleriniz olabilir. Yeni MacBook Pro modellerinin tanıtımından sonra Apple Store’da Apple Parlatma Bezi satılmaya başlandı. Amerika’da 19.99 dolar ve Türkiye’de 199 TL‘den satılan bu bez bildiğiniz sıradan bezler gibi silme işlemi gerçekleştiriyor. Ancak Apple logosunun yer aldığı bu bez için 199 TL ücret istenmesi herkesin tepkisini çekti. Elon Musk’ın bu isyanının 19.99 dolar için olduğunu belirtelim. Yani düşünün 20 birim para bile Musk için çok görünüyor.

Apple Parlatma Bezi

Apple’ın bu bezinin dünya çapında anında stoklarının bittiğini de belirtelim. Yani her ne kadar eleştirilirse eleştirilsin, Cupertinolu firma yine ürünleri ile yok satmaya ve kasasını doldurmaya devam ediyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.