Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 23, 2021 11:30

Arena of Valor Yeni Çağ Türkiye’de!

Milyonları kasıp kavuran Arena of Valor Yeni Çağ, Türkiye topraklarına geldi. Türk oyuncular MOBA türündeki bu oyuna bayılacak.
Arena of Valor Yeni Çağ Türkiye’de!

Oyuncuların çok sevdiği MOBA türündeki oyunlarından olan Arena of Valor, Türkiye pazarına giriş yaptı. Arena of Valor Yeni Çağ ismi ile Türkiye topraklarına giriş yapan oyun, oyunculara Türkçe seslendirme ve etkinlikler gibi avantajlı özellikler sunuyor. Peki, bu oyun neyin nesi? Nasıl bir yapısı var?

Arena of Valor Yeni Çağ nedir?

Tencent Games’in 5v5 rekabetçi mobil oyunu, 100’den fazla seçilebilir kahraman seçeneğiyle birlikte mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilir ve oynanabilir durumda. MOBA türünü mobil cihazlarda 12-18 dakika gibi kısa sürelere indiren oyun, bu sayede istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde MOBA deneyimini yaşamanızı sağlıyor.

Ülkemize giriş yapan sevilen oyun, bu ay yayınlanan 4.0 güncellemesi ile yeni özelliklere kavuştu. Daha iyi grafik kalitesi, yenilenen ve kolaylaştırılan arayüz, mevcut 100’den fazla kahraman kadrosuna yeni eklenen Aya, daha dengeli savaşlar, yeni sezon modu, yeni başlayacaklar için oyunun temellerini öğretecek bir mod ve MOBA tarihinde tamamen yeni bir deneyim olan gece ve gündüz değişim özelliği ile oyun her zamankinden çok daha güçlü haliyle Türkiye’deki oyuncuların beğenisine sunuldu.

MOBA türündeki oyun, Türkiye’deki ilk yerel etkinliğine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması ile başlıyor. Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce Arena of Valor’ın resmi YouTube hesabında yayınlanacak olan online etkinlikte, oyuncuların ilgi ile takip edeceği heyecan dolu bir influencer turnuvası gerçekleşecek. Oyundaki Arthur karakteri için Türk motifleriyle süslenen kostüm, asker selamı, Osmanlı tokadı ifadeleri ve nazar boncuğu avatarı gibi Türk kültürünü yansıtan özel içerikler daha ilk günden Türkiye’deki oyuncuları bekliyor.

Oyun, Türkiye yatırımlarına hız kesmeden devam edecek. Önümüzdeki süreçte oyuna Türkçe seslendirme, turnuvalar ve çok daha fazla özellik ekleniyor olacak. Ayrıca Tencent Games, oyunu geliştirmek için Türkiye’deki oyuncularından gelen geri bildirimleri dikkate almak istiyor..

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.