Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 22, 2021 16:24

Google Pixel 6’nın Kamera Uygulaması Diğer Android Telefonlara Geldi!

Google Pixel 6'nın kamera uygulaması diğer Android telefonlara portlandı. APK. olarak indirip kameranıza seviye atlatabilirsiniz.
Google Pixel 6’nın Kamera Uygulaması Diğer Android Telefonlara Geldi!

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun bu hafta tanıtımı resmi olarak yapıldı. Gelişmiş kamera özellikleri ile dikkat çeken yeni seri, Kamera uygulaması ile rakiplerine göz dağı vermişti. Ancak bugün Google Pixel 6‘nın kamera uygulaması diğer Android telefonlara modcular tarafından portlandı. Şimdilik geliştirme aşamasında olan yeni port oldukça şaşırtıcı bir performans sergiliyor.

Android telefon sahiplerinin yakından bildiği GCam bugün güncelleme alarak 8.3 sürümüne yükseldi. Camera2 API desteği ile gelen yeni sürüm Android 9.0 ve üzeri telefonlara yüklenebiliyor. Yeni tasarımın yanı sıra GCam sürüm 8.3, piyasadaki çoğu akıllı telefon için mevcut olması gereken birçok iyileştirme ve özellik sunuyor. Eğer telefonunuzun kamera uygulamasından memnun değilseniz ve Pixel 6’nın gücünden yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek GCam 8.3’ü telefonunuza yükleyebilirsiniz.

  1. Adım: Telefonunuzun Android 9 veya üstü olduğundan ve Camera2 API desteği olduğundan emin olun.
  2. Adım:  Yüklenmemişse Gapps’i (Google Apps ve hizmetleri) yükleyin.
  3. Adım: APK.’yı kurmak için bilinmeyen kaynaklardan kuruluma izin verin.
  4. Adım: Buradan GCam 8.3’ün APK. dosyasını indirin
  5. Adım:  APK dosyasını yükleyin.

Google Pixel 6'nın Kamera Uygulaması

Bu işlemleri uyguladıktan sonra GCam’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Telefonun kamerasına takla açtıran bu uygulama özellikler Snapdragon 7 ve üzeri yonga setlerinde oldukça başarılı çalışıyor. Fotoğraf işleme konusunda da dikkat çeken uygulama Snapdragon 4 ve 6 serisi yonga setlerine sahip telefonlarda biraz yavaş çalışıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.